Filtrowane według

Gatunek

Gatunek

Wszystkie Bestsellery
Terrarium dla węża

Terrarium dla węża

Węże to jedne z popularniejszych gadów spotykanych w hodowlach terrarystów. W terrarium dla Węża powinno znajdować się wszystko, czego gad potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, jednocześnie miłym akcentem jest, kiedy całość wygląda estetycznie i pozwala na obserwację zwierzęcia. W tej kategorii umieściliśmy terraria do hodowli różnych gatunków węży, takich jak wąż zbożowy, węże nadrzewne, boa dusiciele, pytony i inne. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż ich hodowla w warunkach domowych to nie lada wyzwanie, które jednak może przynieść wiele satysfakcji. Nasz sklep terrarystyczny to miejsce, gdzie znajdziesz wiele modeli terrariów, które idealnie sprawdzą się jako dom dla Twojego ulubieńca. Pamiętaj, że terraria dla zwierząt muszą być dobrane nie tylko do pomieszczenia, ale również do potrzeb danego osobnika: jego gatunku, rozmiaru, a także konkretnych wymagań dotyczących warunków, w jakich powinien przebywać.

Aktywne filtry

Jakie terrarium dla Węża?

Terraria dla Węża łatwo dopasować, kierując się konkretnym gatunkiem zwierzęcia, oraz jego potrzebami. Jeśli Twój gad należy do grupy węży nadrzewnych, to możesz skorzystać spokojnie z terraria dla węży nadrzewnych. Jeśli natomiast szukasz terrarium dla węży przebywających głównie na lądzie, to zerknij na terrarium dla Boa Dusiciela, terrarium dla Węża Zbożowego lub wybierz którąś z naszych wielu kategorii, która będzie odpowiednia dla Ciebie. Jednak wybierając odpowiednie terrarium, warto zwrócić uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim — rozmiar. Wąż musi mieć możliwość swobodnego poruszania się, dlatego wybieraj takie terrarium, które jest przystosowane do jego wielkości. Poza tym ważne jest również, aby terrarium było wykonane z materiału, który zapewni mu odpowiednie warunki do życia i rozwoju. Ciekawą opcją są akwaria dla Węża, które są estetyczne oraz praktyczne. Na naszej stronie każde terrarium dla Węża opatrzone jest szczegółowym opisem, który pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Ile kosztuje terrarium dla Węża?

Wszystko zależy od jego wielkości i materiału, z jakiego jest wykonane. Akwarium dla Węża może osiągać niecodzienne rozmiary, co spowoduje wzrost kosztów, ale również gwarantuje wystarczającą ilość miejsca dla pupila oraz odpowiednie warunki. Gady to zwierzęta stosunkowo delikatne i wyczulone na roztocza, grzyby i pleśń, dlatego też materiał na terrarium, powinien być odporny na wilgoć i umożliwiać zachowanie czystości oraz łatwą i skuteczną dezynfekcję. Wąż terrarium potrzebuje mieć utrzymane w czystości, aby uniknąć infekcji dróg oddechowych, pasożytów i nie tylko. Idealnym sprawdzi się wodoodporne terrarium z PCV, które nie chłonie wilgoci, łatwo się czyści i jest pozbawione porów, co nie stwarza przyjaznego dla grzybów i roztoczy środowiska. Można nabyć je w zestawie z podstawowym wyposażeniem, jakie potrzebuje wąż do terrarium już od 399 zł.

Sprawdź również: