Wszystkie Bestsellery
Terraria dla pytona zielonego

Terraria dla pytona zielonego

W tej kategorii znajdziesz wodoodporne, wykonane z PCV terraria dla Pytona Zielonego, które równie dobrze sprawdzi się dla wielu innych gatunków węży nadrzewnych jak morelia spilota (pyton dywanowy), boa leśny, spilotes (wąż spiralny) corallus caninus (boa psiogłowy).

Jakie terrarium dla Pytona Zielonego?

Przez to iż gady te prowadzą tryb życia nadrzewny, terrarium dla pytona powinno być wyższe niż szersze czyli w układzie wertykalnym. Dobrze jest także umieścić w nim gałęzie, żywe rośliny i poziomą tyczkę, po których wąż będzie mógł się poruszać i w nich chować. Materiał na terrarium, powinien być odporny na wilgoć i umożliwiać zachowanie czystości oraz łatwą i skuteczną dezynfekcję. Pyton Zielony terrarium potrzebuje mieć utrzymane w czystości, aby uniknąć infekcji dróg oddechowych, pasożytów i nie tylko. Idealnym rozwiązaniem jest wodoodporne terrarium z PCV, które nie chłonie wilgoci, łatwo się czyści i jest pozbawione porów co nie stwarza przyjaznego dla grzybów i roztoczy środowiska.

Aktywne filtry

Terrarium Pytona Zielonego - Morelia Viridis

W terrarium GTP zapewnić należy stonowane światło, które w ciągu dnia od maja do września może być włączone nawet przez 15 godzin dziennie. Temperatura w terrarium pytona zielonego w ciągu dnia powinna być utrzymywana miedzy 27-30 st. C.  i 22-23 st. C. nocą. Jako źródło ciepła można zastosować kable grzewcze lub promienniki do terrarium.

Ważnym elementem w terrarium pytona jest wilgotność powietrza, która powinna dochodzić nawet do 85%. Poza basenem z wodą warto codziennie terrarium zraszać ręcznie lub przy pomocy mgławicy.