Wszystkie Bestsellery
Mech Sphagnum

Mech Sphagnum

Sphagnum inaczej mech torfowiec (łac. Sphagnum cristatum), pochodzący z Chile, Indonezji i innych krajów jest mocno poszukiwanym dodatkiem do podłoży dla profesjonalistów

Sphagnum Moss znany jako Mech Torfowiec

Mech ten ułatwia ukorzenianie roślin dzięki temu, że posiada gen mobilizujący korzenie do rozrostu oraz chłonie wilgoć. Dzięki tej właściwości używany jest przez profesjonalnych Bonsaistów do tworzenia sadzonek Bonsai oraz aktywowaniu roślin do rozrostu korzeni.

Jest 1 produkt

Wyświetlanie 1-1 z 1 elementów

Idealne podłoże dla wielu gatunków storczyków, epifitów i roślin owadożernych.

Mech torfowiec jest materiałem naturalnym i nieocenionym dodatkiem stosowanym w podłożach dla roślin mięsożernych, storczyków i roślin bromeliowatych.

Można dodawać go jako dodatek do torfu, ziemi lub Włókna Kokosowego co stworzy idealne podłoże do ukorzeniania sadzonek, epifitów takich jak orchidea czyli popularny storczyk.  Mech Spagnum Bardzo dobrze chłonie wodę i świetnie utrzymuje wilgotność, jednocześnie nie dopuszczając do przelania rośliny.

Mech w Kostkach lub luzem

Najczęściej Torfowiec wysyłany jest w sprasowanych kostkach. Zajmuje wtedy mniej miejsca i jest łatwy w przechowywaniu. Po zalaniu go wodą, chłonie ją i zwiększa swoją objętość.

Sphagnum Moss można wykorzystywać do ściółkowania powierzchni gleby a także można nim pokrywać gałęzie i ściany w terrarium celem późniejszego posadzenia w nim roślin. 

Podłoża z mchu warto co jakiś czas wymieniać aby zachować pełnię właściwości ziemi. Ze względu na to, że ulega z czasem rozkładowi i traci swoje właściwości, podłoże dla storczyków z zawartością mchu powinno być wymieniane raz w roku.

Oferujemy tylko mech z pewnych źródeł co gwarantuje, że jest sterylny oraz wolny od chorób i szkodników.Śledź nas na Facebooku