Filtrowane według

Marka

Marka

Wszystkie Bestsellery
Mech Sphagnum

Mech Sphagnum

Mech sphagnum inaczej mech torfowiec (łac. Sphagnum cristatum), pochodzący z Chile, Indonezji i innych krajów jest mocno poszukiwanym dodatkiem do podłoży dla profesjonalistów.

Sphagnum Moss znany jako Mech Torfowiec

Mech ten ułatwia ukorzenianie roślin dzięki temu, że posiada gen mobilizujący korzenie do rozrostu oraz chłonie wilgoć. Dzięki tej właściwości używany jest przez profesjonalnych Bonsaistów do tworzenia sadzonek Bonsai oraz aktywowaniu roślin do rozrostu korzeni. Sphagnum Moss można wykorzystywać do ściółkowania powierzchni gleby a także można pokrywać nim gałęzie i ściany w terrarium celem późniejszego posadzenia w nim roślin.

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_150

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 12L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 150g PREMIER

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 150g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 12L)

Cena 89,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: SPHAGR20

Marka: IMCAGES

Torfowiec Sphagnum Moss Pole Ukorzeniacz 20l

Idealny ukorzeniacz i dodatek do podłoża dla roślin, szczególnie do monstery, storczyków, philodendronów, alokazji, roślin tropikalnych i owadożernych, do wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Waga: 20l

Cena 89,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: 74FC-125F4

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 8L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków, do Roślin 100g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 100g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 8L)

Cena 44,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_500

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 40L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 500g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 500g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 40L)

Cena 199,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: SPHAGR1

Marka: IMCAGES

Torfowiec Sphagnum Moss Pole Ukorzeniacz 1l

Idealny ukorzeniacz i dodatek do podłoża dla roślin, szczególnie do monstery, storczyków, philodendronów, alokazji, roślin tropikalnych i owadożernych, do wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Waga: 1l

Cena 12,99 zł
Więcej
Dostępny

Mech Sphagnum do Storczyków

Mech torfowiec jest materiałem naturalnym i nieocenionym dodatkiem stosowanym w podłożach dla roślin mięsożernych, storczyków i roślin bromeliowatych. Sphagnum do storczyków nadaje się idealnie, dzięki zastosowaniu mchu rośliny te rosną zdrowo i pięknie.

Sphagnum do storczyków jak stosować?

Można dodawać go jako dodatek do torfu, ziemi lub Włókna Kokosowego co stworzy idealne podłoże do ukorzeniania sadzonek, epifitów takich jak orchidea czyli popularny storczyk.  Mech Spagnum Bardzo dobrze chłonie wodę i świetnie utrzymuje wilgotność, jednocześnie nie dopuszczając do przelania rośliny

Mech Sphagnum gdzie kupić?

Oferujemy tylko mech z pewnych źródeł co gwarantuje, że jest sterylny oraz wolny od chorób i szkodników. Dla ułatwienia przechowywania mech sprzedawany jest w formie sprasowanych kostek ze Sphagnum Cena mchu zależy od kraju pochodzenia mchu, po rozprężeniu go w wodzie zwiększa on swoją objętość i jedna kostka starcza na długo.

Sprawdź również: