Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Filtrowane według

Marka

Marka

Wszystkie Bestsellery
Mech Sphagnum
Mech Sphagnum | Torfowiec do Ukorzeniania i Orchidei

Mech Sphagnum

Sphagnum inaczej mech torfowiec (łac. Sphagnum cristatum), pochodzący z Chile, Indonezji i innych krajów jest mocno poszukiwanym dodatkiem do podłoży dla profesjonalistów

Sphagnum Moss znany jako Mech Torfowiec

Mech ten ułatwia ukorzenianie roślin dzięki temu, że posiada gen mobilizujący korzenie do rozrostu oraz chłonie wilgoć. Dzięki tej właściwości używany jest przez profesjonalnych Bonsaistów do tworzenia sadzonek Bonsai oraz aktywowaniu roślin do rozrostu korzeni.

Jest 4 produktów

Wyświetlanie 1-4 z 4 elementów
Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: 74FC-125F4

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 8L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków, do Roślin 100g

Recenzje: 0

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 100g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 8L)

Cena 49,99 zł Regularna cena 54,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_500

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 40L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 500g

Recenzje: 0

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 500g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 40L)

Cena 199,99 zł Regularna cena 229,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_150

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 12L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 150g

Recenzje: 0

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 150g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 12L)

Cena 69,99 zł Regularna cena 79,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Idealne podłoże dla wielu gatunków storczyków, epifitów i roślin owadożernych.

Mech torfowiec jest materiałem naturalnym i nieocenionym dodatkiem stosowanym w podłożach dla roślin mięsożernych, storczyków i roślin bromeliowatych.

Można dodawać go jako dodatek do torfu, ziemi lub Włókna Kokosowego co stworzy idealne podłoże do ukorzeniania sadzonek, epifitów takich jak orchidea czyli popularny storczyk.  Mech Spagnum Bardzo dobrze chłonie wodę i świetnie utrzymuje wilgotność, jednocześnie nie dopuszczając do przelania rośliny.

Mech w Kostkach lub luzem

Najczęściej Torfowiec wysyłany jest w sprasowanych kostkach. Zajmuje wtedy mniej miejsca i jest łatwy w przechowywaniu. Po zalaniu go wodą, chłonie ją i zwiększa swoją objętość.

Sphagnum Moss można wykorzystywać do ściółkowania powierzchni gleby a także można nim pokrywać gałęzie i ściany w terrarium celem późniejszego posadzenia w nim roślin. 

Podłoża z mchu warto co jakiś czas wymieniać aby zachować pełnię właściwości ziemi. Ze względu na to, że ulega z czasem rozkładowi i traci swoje właściwości, podłoże dla storczyków z zawartością mchu powinno być wymieniane raz w roku.

Oferujemy tylko mech z pewnych źródeł co gwarantuje, że jest sterylny oraz wolny od chorób i szkodników.Śledź nas na Facebooku