Wszystkie Bestsellery
Perlit ogrodniczy

Perlit ogrodniczy

W tej kategorii znajdziesz perlit do roślin, który jest naturalnym dodatkiem do podłoża. Dzięki swojej dużej porowatości doskonale magazynuje wodę, oprócz tego świetnie rozluźnia i spulchnia ziemię, dzięki czemu powietrze doprowadzane jest do korzeni z głębszych stref.

Perlit do Roślin - doskonały dodatek do mieszanki

Jak stosować perlit do jakich roślin będzie odpowiedni? Perlit to sterylny substrat pochodzenia wulkanicznego, który nie gnije ani nie pleśnieje. Nawilżony utrzymuje odpowiedni poziom wilgoci, co spowalnia proces wysychania podłoża jednocześnie nie powodując zastoju wody w doniczce. Tak naprawdę nadaje się do uprawy praktycznie wszystkich roślin. Może stanowić część mieszanki podłoża, świetnie sprawdza się w uprawach hydroponicznych lub do ukorzeniania.

Aktywne filtry

Ukorzenianie roślin w perlicie

Perlit stwarza rewelacyjne warunki do rozwoju systemu korzeniowego zarówno jako podłoże jednorodne jak i w mieszance z glebą. Ukorzenianie roślin w perlicie jest niezwykle proste, można do tego wykorzystać np dwa plastikowe kubeczki jednorazowe. W jednym należy zrobić dziurki, drugi służy za podstawkę. Sadzonkę umieszczamy w namoczonym wcześniej perlicie w kubeczku z dziurkami. Tak przygotowany kubeczek, wsadzamy do drugiego kubeczka, który zapobiegnie wylaniu nadmiaru wody. Dbamy aby substrat zbytnio nie przesechł dolewając wody co jakiś czas. Jeśli więc planujemy rozmnażanie rośliny perlit do rozsady sprawdzi się świetnie.