Wszystkie Bestsellery
ZRASZANIE I ZAMGŁAWIANIE

ZRASZANIE I ZAMGŁAWIANIE

Bardzo wiele gatunków zwierząt tropikalnych wymaga odpowiednio wysokiej wilgotności w terrarium czy wiwarium. Niezbędne jest także dostarczenie wody roślinom które rosną na ściankach i w podłożu. Z pomocą przychodzą Systemy zraszające i zamgławiające do terrarium.

System Zamgławiania do Terrarium.

Odpowiednim sposobem nawilżenia terrarium, wiwarium i paludarium będzie odpowiednio dobrany system zamgławiania do terrarium. Jest to zestaw składający się z pompki, zbiornika na wodę oraz dysz (tzw mikrozraszacze) zraszających lub zamgławiających do których dostarczana jest woda odpowiednimi przewodami. Całością steruje Sterownik czyli kontroler, który odpowiada za to kiedy i na jak długo zostanie uruchomione zraszanie.

Dzięki takiemu systemowi zamgławiającemu będziemy w stanie utrzymać odpowiednią wilgotność hodując zwierzęta takie jak żaby nadrzewne, gekony, kameleony, czy węże lub jaszczurki nadrzewne. System zraszana terrarium sprawdzi się także świetnie w wiwariach ze zbiornikiem wodnym oraz mocno obsadzonych roślinami. Dzięki odpowiednio umieszczonym dyszom zamgławiającym całość terrarium będzie odpowiednio nawilżona.

Kategorii Zestawy Zraszające umieściliśmy wszystkie gotowe zestawy do samodzielnego montażu. Natomiast w wszelkie dodatki takie jak elementy potrzebne do rozbudowy systemu zamgławiającego terrarium umieściliśmy w Dziale Złączki i Rury do Zraszania firmy MistKing.

Aktywne filtry

Zamgławiacz Terrarium który Zapewni Wilgoć

System zamgławiania Terrarium będzie nam spełniało kilka funkcji. Po pierwsze będzie działał jako nawilżacz do terrarium uzupełniając ciągle odbywające się parowanie terrarium. Po drugie będzie nawadniał nam rośliny, zwłaszcza te obsadzone na ściankach wiwarium, które tak ciężko podlewać ręcznie. Dodatkowo zyskujemy czas, gdyż systemy nawilżania i zraszania do terrarium są automatyczne. Wystarczy tylko co jakiś czas uzupełnić rezerwuar z wodą.

Jak zrobić zraszacz do Terrarium?

Aby zrosić terrarium najlepiej skorzystać z dyszy zamgławiających do terrarium podłączonych do pompki i zbiornika z wodą. Całość należy podłączyć pod sterownik, który będzie sterował systemem automatycznie. Wszystkie akcesoria znajdziesz w naszym Sklepie Terrarystycznym IMCAGES w dziale zraszanie i zamgławianie

Jak nawilżyć terrarium?

Do nawilżenia terrarium możesz użyć klasycznych metod takich jak spryskiwanie ręcznym spryskiwaczem wnętrza terrarium, umieszczenie zbiornika z wodą wewnątrz terrarium lub wykorzystać automatyczny system zamgławiający sterujący wilgotnością w twoim terrarium.

Co zrobić aby zwiększyć wilgotność w terrarium?

Jeśli chcesz zwiększyć wilgotność w terrarium możesz zamontować system zamgławiający lub zraszający podłączony do automatycznego sterownika. Jeśli masz już taki system to zwiększ czas lub częstotliwość zamgławiania na sterowniku.

Zobacz inne akcesoria dla gadów w naszym sklepie terrarystycznym

Sprawdź również: