Wszystkie Bestsellery
Podłoże do filodendronów

Podłoże do filodendronów

W tej kategorii znajdziesz znajdziesz różne substraty i specjalistyczne, przepuszczalne podłoże dla Filodendrona, które będzie idealne także dla Monster, będących również przedstawicielami rodziny Aroidów. Oferujemy gotowe mieszanki przepuszczalnego podłoża dla Filodendronów i Monster, które nie lubią przestoju wody w doniczce.

Gotowe Podłoże do Filodendronów

Jakie Podłoże dla Monstery będzie najlepsze? Filodendrony i Monstery co prawda lubią wilgoć jednak zazwyczaj nie tolerują stojącej w podłożu wody, której zastój powoduje gnicie korzeni i obumieranie rośliny. Rosną zazwyczaj w tropikalnych lasach, gdzie występuje duża wilgotność powietrza i gleby oraz wysokie temperatury. Potrzebują podłoża lekkiego i przepuszczalnego, które zapewni dostęp powietrza do korzeni rośliny i jednocześnie będzie utrzymywało wilgotność na odpowiednim poziomie. Warto pamiętać o dodatkowej warstwie drenażu na dnie doniczki.

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: SPHAGR20

Marka: IMCAGES

Torfowiec Sphagnum Moss Pole Ukorzeniacz 20l

Idealny ukorzeniacz i dodatek do podłoża dla roślin, szczególnie do monstery, storczyków, philodendronów, alokazji, roślin tropikalnych i owadożernych, do wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Waga: 20l

Cena 89,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK0550L

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Chips Kokosowy 550g 10L GRUBE

Reptiblock Chips L - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 550g - 10 L Breederblock - 6/12mm GRUBY Chips

Cena 15,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK0550S

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Torf Kokosowy 600g 10L DROBNE

Reptiblock S - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 600g - 10 L Drobny Chips - Gradacja S

Cena 15,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK2500L

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Chips Kokosowy 2,5 kg 40L GRUBE

Reptiblock Gruby Chips L - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 2,5 kg - 40 L Breederblock - 6/12mm GRUBY Chips

Cena 49,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_150

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 12L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 150g PREMIER

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 150g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 12L)

Cena 89,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_500

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 40L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 500g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 500g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 40L)

Cena 199,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: 74FC-125F4

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 8L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków, do Roślin 100g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 100g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 8L)

Cena 44,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: SPHAGR1

Marka: IMCAGES

Torfowiec Sphagnum Moss Pole Ukorzeniacz 1l

Idealny ukorzeniacz i dodatek do podłoża dla roślin, szczególnie do monstery, storczyków, philodendronów, alokazji, roślin tropikalnych i owadożernych, do wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Waga: 1l

Cena 12,99 zł
Więcej
Dostępny

Jak Zrobić Podłoże do Filodendrona?

Idealny przepis na podłoże do Filodendronów jest ciężki w uzyskaniu, wiele zależy od warunków panujących w naszym mieszkaniu tj. światło słoneczne, wilgotność, temperatura. Pewnym jest, że Monstery i Filodendrony potrzebują podłoża przepuszczalnego, które zapewni dostęp powietrza do korzeni rośliny i jednocześnie będzie utrzymywało wilgotność na odpowiednim poziomie. Takie podłoże powinno zawierać elementy rozluźniające np. keramzyt, wermikulit, czy perlit  oraz składniki zatrzymujące wilgoć np. chipsy kokosowe, włókno Kokosowe lub korę. Taka mieszanka wykazuje odpowiednie właściwości jakie podłoże dla monstery powinno posiadać.

Czy podłoże torfowe dla Filodendrona jest odpowiednie?

Torf jako baza mieszanki jak najbardziej się nadaje, należy pamiętać tylko aby nie przesadzić z jego ilością, gdyż może on "zalepić" przestrzenie powietrzne i odciąć dopływ powietrza do korzeni. Alternatywnym pomysłem dla torfu jest substrat kokosowy lub jego mieszanka z torfem w proporcji 1:1. Jeżeli decydujemy się na sam substrat kokosowy należy pamiętać o regularnym nawożeniu, ponieważ sam kokos nie zawiera substancji odżywczych. 

Monstery i Filodendrony lubią lekko kwaśne podłoża o odczynie pH między 5,0 a 6,8. Stąd też do mieszanki polecamy użyć torfu wysokiego, o kwaśnym odczynie pH oraz użyciu odpowiednich dodatków do podłoża:     Mech torfowy — pH ok. 4.5, Włókna kokosowe — pH 5.2-6.8, Kora sosnowa — pH około 5.0.

Jeżeli nie masz czasu samodzielnie mieszać podłoże lub martwisz się o zły dobór proporcji mieszanki możesz zaopatrzyć się w specjalistyczne, gotowe podłoże do Filodendronów.