Filtrowane według

Marka

Marka

Gatunek

Gatunek

Wszystkie Bestsellery
Podłoże dla żółwia

Podłoże dla żółwia

W tej kategorii znajdziesz różne substraty i specjalistyczne podłoża dla żółwi. Podłoże dla żółwia przede wszystkim powinno być zbliżone do tego w naturalnym środowisku występowania naszego gatunku, zapewniać mu stabilność chodzenia, nie pylić i być dla niego bezpieczne, czyli odporne na pleśń oraz nie stwarzające ryzyka połknięcia. Znajdziesz tutaj gotowe podłoże dla żółwia stepowego, lamparciego, greckiego i lądowego jak i jednorodne substraty, z których możesz przygotować samodzielnie mieszankę DIY, dostosowana do potrzeb Twojego żółwia i Twoich.

Podłoże dla Żółwia Lądowego, Stepowego i Greckiego

Sama ziemia dla żółwi lądowych nie wystarczy, w zależności od gatunku żółwie mają różne potrzeby i wymagania, których spełnienie zmniejsza stres zwierzęcia, zwiększa jego bezpieczeństwo, wpływa pozytywnie na jego zdrowie oraz zachęca do kultywowania naturalnych zachowań. Ziemia jako jednorodny substrat nada się ewentualnie na wypełnienie jednej ze stref zbiornika w którym przebywa żółw, zależy to jednak również od gatunku.

Aktywne filtry

Pełen wybór ziemi do terrarium dla żółwia.

Najpopularniejsze gotowe podłoże do terrarium dla żółwia to podłoże marki Habistat. Te mieszanki piaskowe dla żółwi lądowych są najczęściej wybieranym produktem dla hodowców żółwi.

Wieloletnie zaufanie jakim cieszą się te produkty wśród klientów daje gwarancję bezpieczeństwa dla waszego żółwia stepowego, greckiego czy lądowego.

Inne kwestie związane z podłożami.

Często pojawia się także kwestia niebezpieczeństwa połknięcia podłoża przez żółwia. Jest to raczej wyolbrzymiona kwestia wśród hodowców. Pamiętajmy, że żółwie w naturze też połykają podłoże przy przyjmowaniu pokarmu.

Dla spokoju jednak, możemy położyć płytkę ceramiczną w miejscu przyjmowania pokarmu.

Pamiętaj też, aby regularnie wymieniać podłoże co kilka tygodni po to by zachować świeżość i warunki higieniczne w swoim terrarium.

Sprawdź również: