Wszystkie Bestsellery
Terrarium dla agamy

Terrarium dla agamy

Interesuje Cię terrarium dla agamy, które zapewni odpowiednie warunki do bytowania dla Twojego pupila? Jesteś więc w dobrym miejscu! W tej kategorii umieściliśmy terraria dla agamy brodatej, agamy błotnej oraz agamy karłowatej. Agamy to coraz bardziej popularne gady, które często spotykane są we wspaniałych ubarwieniach. Decydując się na ten gatunek, należy pamiętać, że nieodzownym aspektem hodowli jest wybór odpowiedniego terrarium, które powinno być dostosowane do specyfiki konkretnej odmiany, aby zapewnić zwierzęciu warunki bytowania jak najbardziej zbliżone do tych w naturalnym środowisku. Jest to ważne dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia agamy. Nasz sklep terrarystyczny to miejsce, gdzie znajdziesz odpowiednie terrarium oraz wszelkie inne akcesoria niezbędne do hodowli tych niezwykłych zwierząt. Poznaj nasz asortyment już dzisiaj!

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: TER120x60x50WHITE-KIT2

Marka: IMCAGES

ZESTAW Terrarium PCV IMCAGES 120x60x50cm dla Agamy Brodatej - BIAŁE

Zestaw Wodoodporne Terrarium PCV o wymiarach 120x60x50cm dla Agamy BrodatejKolor: BIAŁYWERSJA: Terrarium 120x60x50cm + Lampa UV 39W + Świetlówka T5 14% UV + Żarówka Grzewcza 50W + Ceramiczny Emiter Ciepła 50W + 2x Uchwyt do żarówki + 2x Osłona Bezpieczeństwa na Żarówki Grzewcze

Cena 2 642,00 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: TER120x60x50GREY-KIT2

Marka: IMCAGES

ZESTAW Terrarium PCV IMCAGES 120x60x50cm dla Agamy Brodatej - SZARE

Zestaw Wodoodporne Terrarium PCV o wymiarach 120x60x50cm dla Agamy Brodatej Kolor: SZARY WERSJA: Terrarium 120x60x50cm + Lampa UV 39W + Świetlówka T5 14% UV + Żarówka Grzewcza 50W + Ceramiczny Emiter Ciepła 50W + 2x Uchwyt do żarówki + 2x Osłona Bezpieczeństwa na Żarówki Grzewcze

Cena 2 642,00 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: TER120x60x50BLACK-KIT2

Marka: IMCAGES

ZESTAW Terrarium PCV IMCAGES 120x60x50cm dla Agamy Brodatej - CZARNE

Zestaw Wodoodporne Terrarium PCV o wymiarach 120x60x50cm dla Agamy BrodatejKolor: CZARNYWERSJA: Terrarium 120x60x50cm + Lampa UV 39W + Świetlówka T5 14% UV + Żarówka Grzewcza 50W + Ceramiczny Emiter Ciepła 50W + 2x Uchwyt do żarówki + 2x Osłona Bezpieczeństwa na Żarówki Grzewcze

Cena 2 642,00 zł
Więcej
Dostępny

Jakie terrarium dla agamy wybrać?

Rodzina agamowatych obejmuje ponad 350 gatunków, które przystosowały się do życia w różnych środowiskach, od terenów pustynnych i stepowych przez deszczowe lasy tropikalne, po ludzkie osiedla. Niektóre gatunki przebywają stale na ziemi, inne lepiej czują się wśród gałęzi drzew. Niektóre prowadzą ziemnowodny tryb życia, przy czym doskonale pływają i nurkują. Terrarium powinno być tak przystosowane, aby jak najlepiej odwzorować warunki w naturalnym środowisku agamy.

Materiał na terrarium powinien być odporny na wilgoć i umożliwiać zachowanie czystości oraz łatwą i skuteczną dezynfekcję. Agama terrarium potrzebuje mieć utrzymane w czystości, aby uniknąć infekcji dróg oddechowych, pasożytów i nie tylko. Sprawdzi się do tego wodoodporne terrarium z PCV, które nie chłonie wilgoci, łatwo się czyści i jest pozbawione porów, co nie stwarza przyjaznego dla grzybów i roztoczy środowiska. Terraria dla zwierząt z naszej oferty zaprojektowane i wykonane zostały z precyzją oraz starannością, aby zapewnić klientom wysokiej jakości, wytrzymałe produkty.

Jakie wymiary powinno mieć terrarium dla agamy?

Jednym z ważnych czynników wyboru terrarium dla agamy jest rozmiar zbiornika, który powinien być wystarczający do swobodnego poruszania się zwierzęcia. Agamy mają dobrze rozwinięte kończyny i długi ogon. Długość całkowita różnych przedstawicieli agamowatych zawiera się w przedziale od 4 cm (Pogona microlepidota) do ponad 1 m (Hydrosaurus amboinensis). Najczęściej w hodowli spotykana jest jednak agama brodata, której wymiary sięgają lub przekraczają 50 cm długości. Coraz większą popularność zyskuje również agama karłowata i agama błotna.

Wymiary, jak i układ terrarium dla agamy należy uzależnić od wielkości naszego gatunku oraz od jego potrzeb. W przypadku większości gatunków hodowlanych sprawdzi się zasada im większe terrarium, tym lepiej.

Agama powinna mieć zapewnioną swobodę w poruszaniu się, gdyż w przeciwnym razie mogą się u niej rozwinąć schorzenia stawów, a młodsze osobniki mogą nieprawidłowo się rozwijać. Zwierzę to potrzebuje terrarium podzielonego na strefę ciepłą i zimną, tak aby jaszczurka w dowolnym momencie mogła się ogrzewać lub chłodzić. Polecamy nasze terraria PCV w wymiarach 120 × 60 × 50 cm w popularnych kolorach: białym, szarym lub czarnym.

Sprawdź również: