Filtrowane według

Marka

Marka

Gatunek

Gatunek

Wszystkie Bestsellery
Pokarm dla agamy

Pokarm dla agamy

Agamy (Agamidae) to jaszczurki o łagodnym usposobieniu i łatwe w oswajaniu. Jej  ciekawe ubarwieniu wzbudza zainteresowanie wśród hodowców. Do najbardziej popularnych gatunków hodowanych w niewoli należą agama Brodata, agama Kołnierzasta, agama Błotna, agama Karłowata. Pokarm dla agamy powinien być różnorodny. Zaczynając hodowlę  tych jaszczurek powinniśmy zapoznać się z prawidłowym odżywianiem tych zwierząt.

Jaki pokarm dla Agamy

Agama pokarm powinna mieć zróżnicowany, dzielą się one na wszystkożerne ( patrz pokarm dla agam wszystkożernych) i mięsożerne. Możemy je karmić żywym pokarmem i świeżymi roślinami lub zastąpić zbilansowanymi gotowymi produktami , które w pełni zapewnią nam wszystkiego, czego potrzebują gady w prawidłowym rozwijaniu.

Do prawidłowego wzrostu agamy potrzebna jest suplementacja wapniem, mikroelementami, białkiem i witaminami - suplementacja dla gekona.



 

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: HIA 20616

Marka: HIKARI

Hikari DRAGONGEL 60g - Pokarm dla Agamy Brodatej dla Jaszczurek Wszystkożernych

Rewolucyjny, zbalansowany, gotowy do użycia pokarm w postaci gęstej pasty. Bogaty w składniki odżywcze, kompletny pokarm chętnie podejmowany przez jaszczurki. Zawiera szeroką gamę smacznych składników wraz ze wszystkimi niezbędnymi składnikami odżywczymi, potrzebnymi witaminami, aminokwasami i minerałami. Zapewnia wszystko czego wszystkożerne jaszczurki,...

Cena 39,85 zł
Więcej
Dostępny

Żywy pokarm dla agamy

Pokarm pochodzenia zwierzęcego  dla agamy  jest naprawdę bardzo bogaty. Popularna karma to :
Świerszcze (bananowe, kubańskie, domowe), Karaczany (argentyńskie ,szare, tureckie,zielone i madagarskie- te podajemy tylko młode), Szarańcza
Mącznik młynarek i Drewnojad  to raczej fast foody gadzie które nie powinny być częstym pokarmem 
Larwy muchówki i Larwy hermetii są bogatym źródłem wapnia który jest bardzo ważny dla agamy.

Patyczaki indyjskie są dobrym urozmaiceniem diety dla tych jaszczurek które nie chcą jeść roślin .

Ślimaki  tylko skorupowe do 1.5 cm wielkości. Mięso ślimaka jest odżywcze a skorupa jest dobrym źródłem wapnia. Dżdżownice podajemy tylko ze sprawdzonych źródeł ( za nim podamy czekamy 1 dzień żeby wydaliła nadmiar ziemi dżdżownica)  Oseski mysz (1-3 dniowe) .

Pokarm dla Agamy pochodzenia roślinnego

 Również w przypadku roślin mamy szeroki wybór pokarmu. Wiele z roślin jest dostępna w sklepach lub w sezonie możemy je spotkać na okolicznych łąkach ( pamiętajmy, o umyciu przyniesionych z łąki roślin przed podaniem zwierzęciu )  Do najczęściej zjadanych roślin należą:
roszponka, rukola, mniszek lekarski, mlecz, koniczyna, bazylia, melisa, babka lancetowata, kiełki słonecznika rzodkiewki. Jako uzupełnienie możemy wprowadzić do diety agam suchy pokarm który urozmaici i wzbogaci ich pożywienie.

Pokarm roślinny pomoże nam w utrzymanie Agam wszystkożernych w dobrej kondycji zdrowotnej.

Sprawdź również - karma dla agamy brodatej