Wszystkie Bestsellery
Kora Sortowana

Kora Sortowana

W tej kategorii znajdziesz korę piniową do roślin, która stanowi doskonały dodatek do podłoża. Oferowana kora sosnowa sortowana sprawdza się świetnie dla roślin i kwiatów wymagających podłoży luźnych i przepuszczalnych. Idealna do Storczyków, Orchidei, Monstery, Filodendrona (Philodendron), Epipremnum, Dieffenbachia, Alokazji (Aloccasia), Hoya, Dischidia, Syngonium.

Sosonowa kora sortowana do roślin

Podłoże jest przesiewane co zapewnia czystość i zapobiega rozwojowi niepożądanych grzybów i bakterii. Dzięki temu dłużej zachowuje świeżość. Kora ma właściwości chłonne oraz lekko kwaśny odczyn PH. Rozluźnia mieszankę i zwiększa przepuszczalność i natlenienie podłoża, wspomaga rozwój mocniejszych i grubszych korzeni. Kora jest w średnich kawałkach co w połączeniu z chipsem kokosowym tworzy idealne warunki dla Aroidów - sprawdź podłoże dla Aroidów.

Aktywne filtry

Kora Ogrodowa Sosrtowana

Kora sosnowa może być również wykorzystywana do ściółkowania gleby pod kwiatami, krzewami i drzewami w ogrodzie. Ściółka zapewnia lepszy rozwój roślin i bardziej obfite kwitnienie. Rozmiar kory w naszej ofercie idealnie sprawdzi się do kwiatów i małych krzewów. Korę najlepiej rozsypać od razu po posadzeniu rośliny, co pomoże chronić ją przed zarastaniem chwastami i parowaniem wody. Dla zmniejszenia przyrostu chwastów, pod warstwą kory piniowej można ułożyć agrowłókninę. Wygląda to niezwykle estetycznie, a problem pielenia zostaje ograniczony.