Wszystkie Bestsellery
Witaminy dla Gadów
Witaminy dla Gadów - Imcages.com

Witaminy dla Gadów

Gotowe preparaty z witaminami dla gadów żyjących w terrarium są dobrym rozwiązaniem w zapewnieniu zwierzętom zbilansowanej diety. Powinny być one odpowiednio dopasowane do  gatunku zwierząt

Ważne witaminy dla gadów

Braki  witaminy A  mogą  powodować  problemy z oczami i  stany zapalne ucha środkowego. Brak witamin z grup B przyczynia się do złej  przemiany białek i tłuszczów, zaburzeń metabolizmu, nieprawidłowej pracy układu nerwowego i  termoregulacji.  Niedobór witaminy C  powoduje spadek odporności, złe funkcjonowanie układu pokarmowego, które może objawiać się  biegunką. Niedobór witaminy K u gadów prowadzi do słabszego gojenie się ran i zaburzeń krzepnięcia krwi.
Niedobór witaminy E może  być przyczyną  u żółwia  choroby żółtego tłuszczu. Niedobory witaminy D3 są przyczyną częstych złamań, krzywych łap a u żółwi zauważymy zmiany w obrębie pancerza. Żeby przekształcić witaminę D w formę aktywną musimy zapewnić w terrarium lampy z promieniowaniem UVB

 

Jest 17 produktów

Wyświetlanie 1-17 z 17 elementów
Aktywne filtry

Minerały dla gadów

Wapń dla gadów to najczęściej drobnoziarnisty i łatwo przyswajalny naturalny proszek wapniowy do suplementacji gadów. To jeden z najważniejszych minerałów, ma on ogromny wpływ na organizm gadów. Ten niezbędny makroelement jest magazynowany w kościach zwierząt, a także uwalniany do krwiobiegu zwierzęcia w celu funkcjonowania mięśni. Brak podaży lub absorpcji wapnia objawia się  „wygiętymi kośćmi” – najczęściej widocznymi w długich kościach nóg lub żuchwy. W zaawansowanych przypadkach może powodować upośledzenie funkcji mięśni, gady mogą  mieć problemy ze wstawaniem. W diecie zwierząt  należy zwrócić uwagę na odpowiedni stosunek wapnia do fosforu(stosunek 3:1).

Oprócz wapnia i fosforu w karmie dla zwierząt powinny znaleźć się takie pierwiastki jak  magnez, sód potas, azot, siarka, tlen, wodór, węgiel,żelazo, jod, mangan, molibden, fluor, selen, miedź, cynk, chrom, bor.
Zapotrzebowanie na nie należy  regulować odpowiednią karmówką, nie zawsze to się udaje, dlatego należy bacznie obserwować swojego gada i w odpowiednim momencie wprowadzić również gotowe preparaty z odpowiednimi minerałami, które pomogą nam utrzymać w zdrowiu nasze pupile.

Śledź nas na Facebooku