Wszystkie Bestsellery
Terraria dla węża zbożowego

Terraria dla węża zbożowego

Często spotykany w terrarium Wąż Zbożowy zawdzięcza swoją popularność łagodnemu usposobieniu, łatwości w hodowli i ciekawym wariantom kolorystycznym. Ten gatunek jest idealny dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z terrarystyką.

W tej kategorii znajdziesz terrarium dla węża zbożowego wykonane z wodoodpornego PCV, w którym z powodzeniem możesz hodować również inne średnich rozmiarów węże właściwe np. wąż trawny, lancetogłów czy heterodon.

Jakie terrarium dla Węża Zbożowego?

Gady to zwierzęta stosunkowo delikatne i wyczulone na roztocza, grzyby i pleśń dlatego też materiał na terrarium, powinien być odporny na wilgoć i umożliwiać zachowanie czystości oraz łatwą i skuteczną dezynfekcję.

Wąż Zbożowy terrarium potrzebuje mieć utrzymane w czystości, aby uniknąć infekcji dróg oddechowych, pasożytów i nie tylko.  Idealnym sprawdzi się wodoodporne terrarium z PCV, które nie chłonie wilgoci, łatwo się czyści i jest pozbawione porów co nie stwarza przyjaznego dla grzybów i roztoczy środowiska. Doskonale spisze się terrarium typu horyzontalnego, czyli dłuższe niż wyższe, sprawdź tutaj jakie terrarium dla węża zbożowego jest odpowiednie.

Aktywne filtry

Terrarium dla Węża Zbożowego Wymiary

Długość terrarium węża zbożowego powinna wynosić ok 2/3 jego długości, a szerokość 1/3. Minimalne wymiary terrarium zazwyczaj wynoszą więc 80x40x40 cm (w przypadku dorosłego osobnika przeciętnej długości). Jeżeli jednak decydujemy się hodować 2 osobniki, powinno ono być większe.

Wąż Zbożowy jakie terrarium?

Wąż Zbożowy naturalnie żyje na zalesionych terenach, w różnych klimatach. Spotkać go można zarówno na terenach suchych i stepowych, jak i wśród wilgotnych lasów deszczowych. Uwielbia wspinać się po drzewach oraz pływać. Budowa terrarium dla węża zbożowego ma więc na celu zapewnić mu jak najbardziej zbliżone warunki, do tych którymi cieszy się w naturze. Warto zapewnić mu basen z wodą oraz korzenie, rośliny i półki umożliwiające wspinaczkę.

Wąż zbożowy nie wymaga naświetlania lampą UVB, ponieważ itaminę D3 pozyskuje on z pokarmu. Potrzebuje on również w terrarium miejsca, w którym panuje półmrok. Biorąc to pod uwagę, można całkowicie zrezygnować z oświetlenia, szczególnie jeżeli terrarium ogrzewamy matą lub kablami grzewczymi.

Terrarium dla Węża Zbożowego z wyposażeniem

  • Odpowiednie podłoże -najlepiej sprawdzają się odpylone trociny lub włókno kokosowe
  • Mata Grzewcza lub kable grzewcze - Temperatura powinna wynosić średnio od 25 do 28 stopni Celsjusza, nocą idealna będzie temperatura ok. 24 stopni C.
  • Żarówka grzewcza - Warto zadbać, aby punktowo wynosiła ona nawet do 32 stopni C
  • Basen z wodą
  • Konary, liany, korzenie, kawałki kory oraz inne ciasne kryjówki.

Zerknij na ten zestaw terrarium dla węża zbożowego z wyposażeniem, który zawiera podstawowe wyposażenie potrzebne na start.