Wszystkie Bestsellery
Podłoże dla agamy

Podłoże dla agamy

W kategorii umieściliśmy specjalistyczne podłoża dla Agam, znajdziesz tutaj specjalne mieszanki piasku, gliny, iłów i innych ziem. Dobierzesz podłoże dopasowane do potrzeb Agam Brodatych, jaszczurek z biotopu pustynnego, podłoże dla Agamy Karłowatej.

Jakie Podłoże dla Agamy?

Podłoże ma za zadanie spełniać wiele funkcji i być bezpieczne dla naszego gada, w przypadku Agam ten drugi aspekt jest szczególnie ważny. Jaszczurki te maja duże skłonności do podjadania podłoża czego skutkiem może być uszkodzenie lub zaczopowanie układu pokarmowego.

Dlatego, szczególnie w przypadku początkujących hodowców, warto postawić na ścisłe podłoże jak np. mieszanka gliny z piaskiem (sprawdź podłoże dla Agamy z Gliną dostępne w naszej ofercie) lub takie, które w pewnym stopniu może być przez jaszczurkę przetrawione (np. podłoże celulozowe). Można również zastosować granulat kukurydziany, którego zjedzenie dopiero w dużych ilościach może doprowadzić do zaczopowania.

Specjalistyczny piasek do terrarium wygląda niezwykle estetycznie i naturalnie. Sypki piasek dla Agamy polecany jest jednak dla bardziej doświadczonych hodowców, którzy są wprawieni w obserwacji zachowań gada i zauważą ewentualne nieprawidłowości. Przy stosowaniu piasku zaleca się wydzielić strefę do spożywania posiłku np. na większym płaskim kamieniu, płytce czy też misce. W naszej ofercie znajdziesz żółty i czerwony piasek do terrarium. Więcej o podłożu przeczytasz tutaj sam piasek czy piasek z glina dla Agamy.

Należy unikać podłoży, które są twarde/ostre np. drewienka, chips kokosowy, kora.

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK0550S

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Torf Kokosowy 600g 10L DROBNE

Reptiblock S - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 600g - 10 L Drobny Chips - Gradacja S

Cena 15,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK2500L

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Chips Kokosowy 2,5 kg 40L GRUBE

Reptiblock Gruby Chips L - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 2,5 kg - 40 L Breederblock - 6/12mm GRUBY Chips

Cena 49,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK2500M

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Włókno Kokosowe ŚREDNI 2,5 kg 40L

Reptiblock Chips Średni - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 2,5 kg - 40L Chips średniej wielkości

Cena 49,99 zł
Więcej
Dostępny

Jakie Podłoże dla Agamy Karłowatej (Pogona Henrylawsoni)?

Drobny piasek cieszy się dużym powodzeniem jako podłoże dla Agam Karłowatych. Zaleca się również stosowanie mieszanki piasku z węglanem wapnia, która w razie połknięcia dostarczy gadowi wapń bezpiecznie się rozpuszczając. Taka mieszanka dobrze wiąże nieczystości, ułatwiając utrzymanie czystości w terrarium. Pamiętajmy jednak że wapno w nadmiarze również może zaszkodzić gadowi, należy obserwować jaszczurkę czy nie podjada zbyt dużej ilości podłoża. Przy stosowaniu piasku zaleca się wydzielić strefę do spożywania posiłku np. na większym płaskim kamieniu, płytce czy też misce.

100% Naturalne Podłoże pustynne

Wszystkie podłoża są starannie dobierane, niezależnie od Producenta. Wielu jednak producentów decyduje się także na Opakowania pochodzenia naturalnego np. Podłoże Habistat.  Polecamy zapoznać się z ich ofertą także dla innych gadów takich jak Żółwie czy Gekony.

Sprawdź również: