Filtrowane według

Marka

Marka

Gatunek

Gatunek

Wszystkie Bestsellery
Pokarm dla Płazów

Pokarm dla Płazów

Płazy to  zwierzętami zmiennocieplne które przechodzą metamorfozę ze stadium larwalnego czyli kijanki do postaci dorosłej. Temperatura ich ciała jest zależna od temperatury otoczenia. Ma to duży wpływ na poszczególne procesy życiowe. Płazy wymagają odpowiedniej diety, aby mogły rozwijać się w prawidłowy sposób.

Pokarm dla płazów

W tej kategorii mamy produkty, które zawierają niezbędne składniki odżywcze dla prawidłowego  funkcjonowania płazów. Naturalnie zbilansowana pełnowartościowa karma dla płazów wodnych o nazwie Arcadia Earth Pro Amphibi Goldjest to idealna mieszanka ryb i bezkręgowców z probiotykiem w łatwym do żywienia pellet.  Dodatek witaminy A i  D3 zapewnia karmionym zwierzętom świetną kondycję i warunki do dalszych przemian. Znajdziemy też tu specjalistyczny pokarm (HIKARI Pac Attack Frog) dla żab rogatych i typu "Pacman"  z gąbczastą sprężystą teksturą naśladującą pokarm żywy. Struktura pałeczek wybitnie sprzyja preferencjom żywieniowym tych płazów oraz zaspokaja ich pragnienie polowania.  Odpowiednio zbilansowana dieta jest kluczowa dla zdrowia i samopoczucia zwierzaków.

Aktywne filtry

Co jedzą płazy ?

Płazy są drapieżnikami odżywiającymi się przede wszystkim owadami, które stanowią do 70% ich diety. Dorosłe płazy jedzą wszystko, co są w stanie połknąć na przykład: owady, dżdżownice, wije, skorupiaki pajęczaki, ssaki i czasami drobne rybki. Natomiast kijanki żywią się głównie fragmentami roślin i glonami znajdującymi się w wodzie, czasami zjadają również siebie nawzajem.

Sprawdź również: