Wszystkie Bestsellery
Terrarium dla gekona płaczącego

Terrarium dla gekona płaczącego

W tej kategorii znajdziesz terrarium dla gekona płaczącego, który jest małą i aktywną przez całą dobę jaszczurką. Zbiorniki z naszego asortymentu zapewnią gekonowi odpowiednie warunki bytowania, co korzystnie wpłynie na rozwój oraz samopoczucie zwierzęcia. Oprócz tego można trzymać też w nich mniej popularne gatunki jaszczurek wspinających oraz małe węże nadrzewne. Ponieważ gekony płaczące uwielbiają się wspinać, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wentylowanego terrarium wertykalnego (wysokiego). Nasz sklep terrarystyczny oferuje wybór terrariów w kilku rozmiarach, co pozwala jeszcze lepiej dopasować zbiornik do potrzeb Twojego zwierzęcia. 

Aktywne filtry

Jakie terrarium dla gekona płaczącego wybrać?

Planujesz hodowlę gekona płaczącego (Lepidodactylus lugubris)? Terraria dla zwierząt, w tym specjalnie zaprojektowane oraz starannie wykonane terraria dla gekona są ważnym jej elementem! Dodatkowo dla zapewnienia jaszczurkom swobodnej wspinaczki warto wyłożyć wszystkie ściany terrarium korkiem (produkty, które idealnie nadają się do wyłożenia terrarium to na przykład nasz korek naturalny do terrarium dla gekona płaczącego) oraz obsadzić terrarium roślinami. Elementy takie jak korzenie nadadzą mu ciekawszego wyglądu oraz zapewnia gekonom dodatkową atrakcję. Optymalne wymiary zbiornika dla dwóch osobników to 30 × 30 × 40 cm, im większe, tym bardziej komfortowo będą się w nim czuły. Wybierz dostępne u nas terraria dla gekona płaczącego i zapewnij zwierzętom bezpieczne miejsce do życia.

Co powinno zawierać terrarium dla gekona płaczącego z wyposażeniem?

W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co niezbędne do zapewnienia optymalnych warunków bytowania zwierzęcia. Planując hodowlę gekona należy zadbać o:

  • - Kryjówkę – ważne jest, by gekon płaczący miał w terrarium co najmniej kilka kryjówek. Jako kryjówki i miejsca do składania jaj świetnie sprawdzają się rurki bambusowe lub z PCV.
  • - Elementy do wspinaczki — sprawdzą się do tego ściany terrarium wyłożone korkiem lub korą, korzenie, rośliny.
  • - Basenik z wodą.
  • - Higrometr — wilgotność w terrarium powinna być utrzymywana na poziomie 60-80%, co wiąże się z codziennym zraszaniem.