Wszystkie Bestsellery
Włókno kokosowe

Włókno kokosowe

W tej kategorii znajdziesz włókno kokosowe zaufanych producentów do zastosowania w hodowli roślin i zwierząt.

To naturalny materiał pozyskiwany z owoców palmy kokosowej.

Włókno z kokosa jest odporne na pleśń i insekty. Dodatkowo, dzięki doskonałej zdolności do absorpcji wody, jest idealne do zastosowań w ogrodnictwie i Hodowli zwierząt.

Włókno Kokosowe Wysokiej Jakości Podłoże do Roślin i do Terrarium

Włókno kokosowe jest średnią frakcją podłoży kokosowych, które są używane jako podłoże do roślin, oraz podłoże dla gadów takich jak węże, żółwie czy Jaszczurki.

Dodatkowo możesz sprawdzić także Chips Kokosowy, który jest grubszą wersją włókien z kokosa oraz Torf Kokosowy, który ma o wiele drobniejszą strukturę i dłużej trzyma wilgoć.

Włókno - Troska o Twoje rośliny

Chcesz, aby Twoje rośliny rosły zdrowo i bujnie? Włókno Kokosowe jest idealnym rozwiązaniem! Dzięki jego zdolności do retencji wody, zapewnia optymalne nawilżenie gleby, co jest niezwykle ważne dla wzrostu roślin. Nasze włókno kokosowe jest całkowicie naturalne i bezpieczne, co oznacza, że możesz dbać o środowisko i jednocześnie cieszyć się pięknymi roślinami.

Dodatkowo, jest odporne na pleśń i szkodniki, więc możesz mieć pewność, że Twoje rośliny są chronione. Spraw, by Twoje rośliny kwitły w pełni, wykorzystując potencjał naszego Włókna Kokosowego!

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK2500M

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Włókno Kokosowe ŚREDNI 2,5 kg 40L

Reptiblock Chips Średni - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 2,5 kg - 40L Chips średniej wielkości

Cena 49,99 zł
Więcej
Dostępny

Kokosowe Podłoża - Twój ekologiczny wybór

Marzysz o produkcie, który nie tylko spełnia Twoje potrzeby, ale także dba o środowisko? Nasze Włókno Kokosowe to idealne rozwiązanie dla Ciebie! To materiał, który jest przyjazny dla natury, ponieważ jego pozyskiwanie nie wymaga skomplikowanych procesów chemicznych.

Co więcej, nasze włókno kokosowe jest biodegradowalne, co oznacza, że nie zostawia trwałych odpadów, chroniąc środowisko.

Wykorzystując nasze Włókno Kokosowe, aktywnie przyczyniasz się do ochrony przyrody i bioróżnorodności. Postaw na ekologiczny wybór i ciesz się wyjątkowym produktem, który łączy jakość z troską o naszą planetę!

Ściółka z Włókna Kokosowego dla Węży

Można stosować ściółkę z kokosa jako podłoże dla Pytonów oraz Węży zbożowych. Idealnie nadaje się do terrarium tropikalnego, gdyż pomaga utrzymać wilgoć w zbiorniku.

Zastosowanie Włókien Kokosowych

Tego typu włókna kokosowe oprócz zastosowania jako podłoże dla roślin i gadów często służy także jako materiały opakowaniowe, kokosowe maty wspomagające ogrzewanie i aranżacji ogrodów, do produkcji podłoża specjalistycznego np ściółki ogrodniczej, tworzy się z nich brykiet kokosowy, dekoracje, pojemniki na owady i doniczki ekologiczne i inne.

Kokosowe Podłoża jako ziemia przy uprawie roślin

Kokosowe Podłoża służą jako ziemia lub dodatek do ziemi wspomagający wzrost roślin. Rośliny dzięki większej wilgotności w podłożu, mogą szybciej wzrastać i nie trzeba ich podlewać tak często.

Kokosowe włókno dodane do ziemi zwiększa jego chłonność jednocześnie lekko rozluźniając podłoże. Podłoże wtedy może pozbywać się nadmiaru wody szybciej zachowując jednak potrzebną ilość wilgoci w sobie.