Wszystkie Bestsellery
Terraria dla gekona orzęsionego

Terraria dla gekona orzęsionego

W tej kategorii znajdziesz Terraria dla Gekona Orzęsionego czyli gatunku gekona prowadzącego tryb nocny oraz żyjącego na drzewach i zaroślach.

Gekony Orzęsione są łatwe w hodowli oraz w rozmnażaniu co sprawia, że pojawiają się w coraz to nowszych odmianach kolorystycznych na rynku. Dlatego postanowiliśmy oferować terraria dedykowane Gekonom Orzęsionym co pozwoli na polepszenie ich warunków życia i zwiększeniu ich zdrowia i samopoczucia w Twojej hodowli.

Oprócz tego możecie trzymać też w nich mniej popularne gatunki jaszczurek oraz małe węże nadrzewne.

Przykładowe Terrarium dla Gekona Orzęsionego

Jakie terrarium dla Gekona Orzęsionego (Correlophus ciliatus)?

Kiedy już wiemy, że naszym podopiecznym będzie Gekon Orzęsiony jakie terrarium powinniśmy wybrać?

Przez to iż gady te prowadzą tryb życia nadrzewny, terrarium dla Gekona Orzęsionego powinno być wyższe niż szersze czyli w układzie pionowym. Dobrze jest także umieścić w nim gałęzie, żywe rośliny lub tyczki, po których Twój gekon będzie mógł się poruszać i w nich chować.

Aktywne filtry

Terraria dla Gekonów Orzęsionych w tej kategorii przeznaczone są dla małych gadów nadrzewnych takich jak:

  • Gekon Orzęsiony (Correlophus ciliatus)
  • Gekon Płaczący
  • Małe węże nadrzewne.
  • Gatunki innych mniejszych gadów nadrzewnych

W Terrarium zmieścisz wszystko czego potrzebuje Twój Gekon Nadrzewny

Gekony Terrarium powinny mieć wyposażone w Kryjówki, Rośliny i Gałęzie do wspinania oraz inne elementy krajobrazu naturalnie występującego w ich habitacie.

Aby uzyskać naturalny wygląd terrarium gekon powinien mieć elementy takie jak naturalne lub sztuczne rośliny, Podłoże najlepiej z włókna kokosowego lub podobne oraz lampę grzewczą nocną lub matę grzewczą.

Dobrze jest wyposażyć terrarium także w lampę UV przeznaczoną właśnie dla tych gatunków zwierząt.

Wszystko to pozwoli stworzyć gekonowi poczucie, że jest bezpieczny. Przełoży się to pozytywnie na jego zdrowie.

Dobierz odpowiedni rozmiar swojego terrarium / akwarium dla Gekona Orzęsionego

Przede wszystkim Gekon Terrarium powinien mieć dopasowane do swojego trybu życia i rozmiaru. Należy pamiętać, że gatunki nadrzewne będą wymagały terrariów pionowych

Gekon Orzęsiony wymiary terrarium powinien mieć jak największe. Najpopularniejszym wymiarem dla nich jest terrarium o wymiarach 40x40x60 cm

Niektóre Terraria dla gekona dostępne są w kilku rozmiarach. Należy pamiętać aby odpowiednio dobrać wielkość terrarium pod gatunek, który chcemy hodować.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat hodowli tego gada to sprawdź poradnik: Hodowla Gekona Orzęsionego na naszym blogu.