Wszystkie Bestsellery
Terraria dla agamy brodatej

Terraria dla agamy brodatej

Agama brodata to wyjątkowo przyjazna jaszczurka o wspaniałym usposobieniu. Polecana jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych hodowców. W tej kategorii znajdziesz terraria dla agam brodatych, które dobrze sprawdzą się również dla innych gatunków jaszczurek lądowych jak np agama karłowata, sprawdź również nasze terraria dla agamy karłowatej.

Jakie terrarium dla Agamy Brodatej?

Agamy brodate to aktywne jaszczurki, minimalne wymiary terrarium dla jednego osobnika to 120x60x60 cm. Terrarium Agama brodata potrzebuje mieć podzielone na strefę ciepłą oraz zimną, odpowiednie wymiary pozwolą zapewnić odpowiednie spektrum temperatur wewnątrz.  Zdecydowanie lepiej jako terraria dla Agamy Brodatej sprawdzają się terraria w układzie horyzontalnym, czyli dłuższe niż wyższe.

Materiał na terrarium, powinien być odporny na wilgoć i umożliwiać zachowanie czystości oraz łatwą i skuteczną dezynfekcję. Wąż Zbożowy terrarium potrzebuje mieć utrzymane w czystości, aby uniknąć infekcji dróg oddechowych, pasożytów i nie tylko.  Idealnym sprawdzi się wodoodporne terrarium z PCV, które oprócz tego, że świetnie izoluje i długo trzyma temperaturę, to nie chłonie wilgoci, łatwo się czyści i jest pozbawione porów co nie stwarza przyjaznego dla grzybów i roztoczy środowiska.

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: TER120x60x50GREY-KIT2

Marka: IMCAGES

ZESTAW Terrarium PCV IMCAGES 120x60x50cm dla Agamy Brodatej - SZARE

Zestaw Wodoodporne Terrarium PCV o wymiarach 120x60x50cm dla Agamy Brodatej Kolor: SZARY WERSJA: Terrarium 120x60x50cm + Lampa UV 39W + Świetlówka T5 14% UV + Żarówka Grzewcza 50W + Ceramiczny Emiter Ciepła 50W + 2x Uchwyt do żarówki + 2x Osłona Bezpieczeństwa na Żarówki Grzewcze

Cena 2 642,00 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: TER120x60x50WHITE-KIT2

Marka: IMCAGES

ZESTAW Terrarium PCV IMCAGES 120x60x50cm dla Agamy Brodatej - BIAŁE

Zestaw Wodoodporne Terrarium PCV o wymiarach 120x60x50cm dla Agamy BrodatejKolor: BIAŁYWERSJA: Terrarium 120x60x50cm + Lampa UV 39W + Świetlówka T5 14% UV + Żarówka Grzewcza 50W + Ceramiczny Emiter Ciepła 50W + 2x Uchwyt do żarówki + 2x Osłona Bezpieczeństwa na Żarówki Grzewcze

Cena 2 642,00 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: TER120x60x50BLACK-KIT2

Marka: IMCAGES

ZESTAW Terrarium PCV IMCAGES 120x60x50cm dla Agamy Brodatej - CZARNE

Zestaw Wodoodporne Terrarium PCV o wymiarach 120x60x50cm dla Agamy BrodatejKolor: CZARNYWERSJA: Terrarium 120x60x50cm + Lampa UV 39W + Świetlówka T5 14% UV + Żarówka Grzewcza 50W + Ceramiczny Emiter Ciepła 50W + 2x Uchwyt do żarówki + 2x Osłona Bezpieczeństwa na Żarówki Grzewcze

Cena 2 642,00 zł
Więcej
Dostępny

Ile kosztuje terrarium dla Agamy Brodatej?

Cena terrarium dla agamy brodatej uzależniona jest od materiału z którego jest wykonane i jego wymiarów. Terraria wykonane z drewna lub płyty płyty meblowej są ciężkie, chłoną wilgoć oraz sprzyjają rozwojowi pleśni, bakterii i roztoczy. Szklane terrarium z kolei szybko się wychładza, jest narażone na stłuczenie, a nieodpowiednio przygotowane wprowadza zwierze w dyskomfort, ponieważ jaszczurka czuje się odkryta z każdej strony. Agama Brodata terrarium potrzebuje mieć przestronne, minimalne wymiary powinny zaczynać się od 120x60x60 cm. Warto jednak kierować się zasadą, że im większe terrarium dla agamy brodatej wymiary posiada, tym lepiej.

Wystrój terrarium dla agamy brodatej

Jak zaaranżowane terraria Agama Brodata polubi? Jest to jaszczurka, która prowadzi aktywny dzienny tryb życia, występuje w wielu suchych i półsuchych regionach wschodniej i środkowej Australii. W naturze trzyma się ciepłych obszarów – półpustyń, subtropikalnych lasów, sawann i zarośli. Terrarium powinno być tak przystosowane aby jak najlepiej odwzorować warunki w naturalnym środowisku naszej agamy. W terrarium musi być podzielone na strefę ciepła i zimna, aby jaszczurka mogła się w dowolnym momencie nagrzewać i chłodzić. W strefie ciepła należy uważać, aby temperatura w tym miejscu nie przekraczała 40oC. Gdy agamie jest za gorąco siedzi z otwartym pyskiem. w strefie chłodnym temperatura nie powinna być niższa niż 20oC.

Niezbędne będą: