Wszystkie Bestsellery
Witamina D3

Witamina D3


Witamina D3 dla gadów i nie tylko, potrzebuje promieni UVB, które są niezbędne do jej syntezy w skórze. W naturze gady pozyskują je z promieni słonecznych, natomiast w niewoli musimy im zapewnić  lampy które emitują promienie UVB.  Witamina ta odpowiada za czynne wchłanianie jonów wapniowych i fosforanowych w jelicie, za gęstość i  twardość kości.

Witamina D3 razem z innymi witaminami i minerałami

W tej kategorii mamy dla gadów gotowy produkt, który składa się z naturalnych minerałów i  witamin o pełnym spektrum z A, D3 i E. Preparat ten o nazwie EarthPro-RevitaliseD3 ma  wysoki poziom biodostępnego wapnia i magnezu, niezbędnych dla zdrowych kości, nerwów, mięśni i mózgu naszych zwierząt. Należy pamiętać że brak wystarczającej ekspozycji na ciepło i promieniowanie UVB gadów domowych może doprowadzić do  niedoboru witaminy D3, a tym samym wapnia. Niedobór witaminy D3 może doprowadzić do zaburzenia w rozwoju kośćca

U żółwi brak witaminy D3 zauważymy w zmianach w obrębie pancerza a u jaszczurek  będzie dochodzić do częstych złamań i krzywych kończyn.

Aktywne filtry