Wszystkie Bestsellery
Suplementy

Suplementy

Prawidłowa suplementacja witaminami i minerałami jest ważna w domowych hodowlach zwierząt egzotycznych. Problemy ze zdrowiem naszych pupili zaczynają się najczęściej od niewłaściwie dostosowanej diety do danego gatunku. Prawidłowo zbilansowana dieta pozwoli nam uniknąć kłopotów związanych z ich hodowlą.

Suplementy dla gadów i suplementy dla płazów

Potrzeby żywieniowe wielu gadów nie są zaspokajane w niewoli, dieta ta nie jest  tak bogata w składniki odżywcze, jak karma, którą nasze zwierzęta spożywałyby w ramach diety naturalistycznej.  Nie zawsze możemy zapewnić naturalne witaminy, dlatego pomocne będą gotowe witaminy i suplementy. W naszej kategorii mamy gotowe zbilansowane witaminy do suplementacji z Wapniem (Reptile Systems - Vit A Min - Calcium i Witaminy) są one kompletne multiwitaminowe,  zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy, witaminy, minerały, które pomogą utrzymać zwierzęta w zdrowiu. Również znajdziemy suplement wspomagający  gubienie wylinki u gadów. Ten sprytny, dozowany proszek pomaga zapewnić zwierzętom wsparcie „od środka”, zwiększając poziom tych składników odżywczych, które szybko ulegają wyczerpaniu podczas rygorów cyklu wylinki. Znajdą się też suplementy dla płazów wodnych, w postaci granulek które zachęcają zwierzęta do korzystania z dzikich zachowań i ich wyrafinowanych systemów sensorycznych.

Aktywne filtry

Ważne witaminy i minerały dla gadów

 Gotowe preparaty z witaminami dla gadów żyjących w terrarium są dobrym rozwiązaniem w zapewnieniu zwierzętom zbilansowanej diety. Powinny być one odpowiednio dopasowane do  gatunku zwierząt. I tak brak witaminy A  może  powodować  problemy z oczami i  stany zapalne ucha środkowego. Braku witamin z grup B przyczynia się do złej  przemiany białek i tłuszczów, zaburzeń metabolizmu, nieprawidłowej pracy układu nerwowego i  termoregulacji.  Niedobór witaminy C  powoduje spadek odporności, złe funkcjonowanie układu pokarmowego, które może objawiać się  biegunką. Niedobór witaminy K u gadów prowadzi do słabszego gojenie się ran i zaburzeń krzepnięcia krwi.
Niedobór witaminy E może  być przyczyną  u żółwia  choroby żółtego tłuszczu. Niedobory witaminy D3 są przyczyną częstych złamań, krzywych łap a u żółwi zauważymy zmiany w obrębie pancerza. Żeby przekształcić witaminę D w formę aktywną musimy zapewnić w terrarium lampy z promieniowaniem UVB

Wapń to jeden z najważniejszych minerałów, ma on ogromny wpływ na organizm gadów. Ten niezbędny makroelement
utrzymuje  twardość kości i bierze udział w ich procesie mineralizacji. W diecie zwierząt  należy zwrócić uwagę na odpowiedni stosunek wapnia do fosforu (stosunek 3:1).