Wszystkie Bestsellery
Pokarm dla Żaby Rogatej

Pokarm dla Żaby Rogatej

Hodowla żab jako zwierząt domowych staje się coraz bardziej popularna. Żaby rogate są drapieżnymi płazami o wielu odmianach kolorystycznych, nie sprawiają większych problemów w hodowli i dlatego są często polecane początkującym terrarystom.

Pokarm dla żaby rogatej

Karma dla żaby rogatej ma duże znaczenie dla jej prawidłowego rozwoju i zdrowego życia. Jedzenie dla tych płazów można komponować samodzielnie lub kupić odpowiedni gotowy pokarm dla żaby rogatej. Na rynku znajdziemy wyjątkowy pokarm w postaci pałeczek z gąbczastą sprężystą teksturą naśladującą pokarm żywy o nazwie HIKARI Pac Attack Frog 40g. Optymalnie dobrana receptura pokarmu eliminuje potrzebę uzupełniania tej diety innymi składnikami.

Samodzielne   tworzenie pokarmu dla żaby rogatej wymaga dużej wiedzy o jej zwyczajach żywieniowych, upodobaniach smakowych, potrzebach na składniki odżywcze i witaminowe. Poznanie tych wszystkich  elementów razem   pozwoli dopiero na prawidłowy sposób zaopiekowanie się żabą.

Jako drapieżnik, żaba rogata jest stworzeniem mięsożernym. Możemy jej  podawać owady, dżdżownice, ślimaki, małe gryzonie, pisklęta, chude mięso i małe rybki. Pokarm ten należy dostosować do wielkości płaza. Dorosłe żaby rogate karmimy raz w miesiącu, młode częściej.

Aktywne filtry

Suplementacja żaby rogatej

Do prawidłowego  rozwoju żaby rogatej  jest niezbędna suplementacja witaminami i minerałami, ich niedobór może groźny dla zdrowia naszej żabki .

Możemy jej  podawać  specjalne preparaty witaminowe , należy pamiętać że one nie są  w stanie samodzielnie syntetyzować witaminy A , którą należy  dostarczać razem z niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi.

Ważna jest suplementacja wapniem, na który żaby mają bardzo duże zapotrzebowanie, braki wapnia mogą spowodować krzywicę i osteomalację.

Należy  też pamiętać o bilansowaniu jodu w diecie płazów, ponieważ bez niego  nie przeobrażą się z kijanki w postać dorosłą.