Wszystkie Bestsellery
Karma dla Traszek

Karma dla Traszek

W terrariach najczęściej spotkamy traszkę chińską i traszkę japońską, z wyglądu są one do siebie bardzo podobne i trochę trudne do odróżnienia. Hodowla w niewoli tych płazów może przysporzyć wiele problemów,  w celu zminimalizowania ich,  przed kupnem  należy dobrze poznać ten gatunek i stworzyć mu odpowiednie warunki życia w domu.

Jaki pokarm dla traszek

Traszki to typowi mięsożercy, ich układ pokarmowy nie jest przystosowany do trawienia pokarmu roślinnego. Karma dla traszek składa się najczęściej z żywego pokarmu. Możemy im podawać do jedzenia rureczniki, doniczkowce,  larwy owadów, chruściki,  robaki kompostowe w małych kawałkach,  nagie małe ślimaki. Drobne owady i ich larwy pomagają im w ładnym wybarwieniu. Możemy do diety traszki wprowadzić wygodny gotowy całkowicie naturalny pokarm dla traszek o nazwie EarthPro-AmphibiGold. Jest on całkowicie przeformułowany, przypominający dziki drobno granulowany produkt dla traszek, aksolotli i żab szponiastych.  W skład jego wchodzą  produkty żywnościowe powszechnie występujące w naturze, jak i również  witamina A i D3 które są pozyskiwane z naturalnych źródeł którymi są ryby.

Aktywne filtry

Karmienie traszek

Młode traszki należy karmić codziennie, należy zwrócić uwagę na urozmaicenie diety tym młodym płazom. W tym czasie
najłatwiej przyzwyczaić je do pobierania gotowych  pokarmów, co ułatwi nam w przyszłości ich karmienie.

Natomiast dorosłe traszki  możemy karmić co 3-4 dni. Zwrócić należy uwagę na czas zjadania pokarmu ( to około 15 min) i usuwaniu resztek jedzenia na bieżąco. Pamiętajmy o nie  przekarmianiu traszek, ma to niekorzystny wpływ na ich zdrowie.

Dorosłe osobniki możemy okazjonalnie zostawić bez jedzenia do 14 dni.