Wszystkie Bestsellery
Podłoże dla agamy brodatej

Podłoże dla agamy brodatej

Agamy Brodate są jaszczurkami o pustynnym lub półpustynnym pochodzeniu. Ich naturalny habitat to suche skałki, piaski ze sporadycznie występującymi suchymi zaroślami. W kategorii umieściliśmy specjalistyczne podłoża dla Agam Brodatych, znajdziesz tutaj specjalne mieszanki piasku, gliny, iłów i innych ziem. Agamy są jaszczurkami kopiącymi. Składają one jaja zakopując je w piasku. Dobrze sprawdzi się dla nich specjalne Podłoże dla jaszczurek kopiących, które ułatwi składanie jaj przez Agamy a także inne pustynne jaszczurki. Podłoża te sprawdzą się świetnie także dla innych jaszczurek z biotopu pustynnego, oraz dla Agamy Karłowatej.

Jakie Podłoże dla Agamy Brodatej?

Agama Brodata podłoże powinna mieć w terrarium przede wszystkim bezpieczne. Jaszczurki te maja duże skłonności do podjadania podłoża czego skutkiem może być uszkodzenie lub zaczopowanie układu pokarmowego.

Dlatego, szczególnie w przypadku początkujących hodowców, warto postawić na ścisłe podłoże dla Agamy Brodatej jak np. mieszanka gliny z piaskiem (sprawdź podłoże dla Agamy z Gliną dostępne w naszej ofercie) lub takie, które w pewnym stopniu może być przez jaszczurkę przetrawione (np. podłoże celulozowe). Można również zastosować granulat kukurydziany, którego zjedzenie dopiero w dużych ilościach może doprowadzić do zaczopowania.

Należy unikać podłoży, które są twarde/ostre np. drewienka, chips kokosowy, kora.

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK0550S

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Torf Kokosowy 600g 10L DROBNE

Reptiblock S - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 600g - 10 L Drobny Chips - Gradacja S

Cena 15,99 zł
Więcej
Dostępny

Piasek dla Agamy Brodatej

Specjalistyczny piasek do terrarium to również bardzo dobre podłoże do terrarium dla Agamy Brodatej. Wygląda niezwykle estetycznie i naturalnie. Sypki piasek dla Agamy polecany jest jednak dla bardziej doświadczonych hodowców, którzy są wprawieni w obserwacji zachowań gada i zauważą ewentualne nieprawidłowości. Przy stosowaniu piasku zaleca się wydzielić strefę do spożywania posiłku np. na większym płaskim kamieniu, płytce czy też misce. W naszej ofercie znajdziesz żółty i czerwony piasek do terrarium. Więcej o podłożu przeczytasz tutaj sam piasek czy piasek z glina dla Agamy.

Jeżeli decydujemy się na użycie w terrarium samego piasku, warto jest obserwować jaszczurkę, czy nie spożywa go w nadmiernych ilościach podczas spożywania pokarmu lub po prostu w trakcie dnia. Nadmiar piasku w organizmie w skrajnych przypadkach może prowadzić do zaczopowania układu pokarmowego, więc w przypadku podjadania, zaleca się zmianę podłoża na inne, na przykład na piasek z gliną. Piasek z Gliną charakteryzuje zwarta konsystencja, co ogranicza przyklejanie się ziaren piasku do pokarmu i pyszczka gada.

Można również zastosować mieszankę piasku z węglanem wapnia, który często jest mylnie określany jako piasek jadalny dla agamy. Piasek z węglanu wapnia wytwarzany z czystego Calcium, rozpuszcza się w organizmie dostarczając gadowi wapno i zmniejsza ryzyko zaczopowania układu pokarmowego. Należy pamiętać jednak że wapno w nadmiarze również może zaszkodzić gadowi, więc cały czas musimy obserwować jaszczurkę czy nie spożywa zbyt dużej ilości podłoża.