Wszystkie Bestsellery
Lignocel / Safe Bedding

Lignocel / Safe Bedding

W tej kategorii znajdziesz jedno z najpopularniejszych suchych podłoży dla węży, jaszczurek i innych gadów czyli lignocel. Lignocel to naturalne, bezpyłowe podłoże stosowane w laboratoriach. Idealne do hodowli węży takich jak wąż zbożowy, pyton regius itp.  Oferujemy lignocel od marek tj. chipsi snake, Safe Bedding.

Jakie zalety oferuje lignocel?

Podłoże Skutecznie wiąże zapachy, jest miękkie w dotyku, jest całkowicie strawne i higieniczne, odpylone, ma neutralny zapach. Lignocel dobrze chłonie, wiąże odchody, umożliwiają ukrywanie się, kopanie, po rozpakowaniu daje przyjemną woń drewna. Doskonale sprawdzi się do terrarium typu suchego. Lignocel dla Węża to idealne podłoże dla gatunków jak np. pyton siatkowany czy pyton królewski, które nie wymagają bardzo dużej wilgotności, a specyfika ich hodowli wymaga ekonomicznego i łatwego w wymianie podłoża.

Aktywne filtry

Na co uważać stosując lignocel?

Lignocel to odpylone trociny wykonane z drewna drzew iglastych, w związku z czym należy pamiętać, że mogą posiadać miejscami ostrzejsze krawędzie. Należy zachować szczególną ostrożność przy dopuszczaniu, gdyż istnieje szansa na uszkodzenia hemipenisa w lignocelu. Przyklejenie małych elementów podłoża do hemipenisa ciągnie za sobą ryzyko stanu zapalnego. Przy dopuszczeniu lepiej zmienić podłoże na np. ręczniki papierowe lub  włókno kokosowe.