Wszystkie Bestsellery
Terraria dla żółwia stepowego

Terraria dla żółwia stepowego

Należy pamiętać, że choć żółw stepowy staje się coraz popularniejszym pupilem to jest on dosyć wymagający i delikatny. Terrarium żółwia stepowego powinno umożliwiać jak najlepsze odtworzenie warunków naturalnych w jakich żyje to zwierze. Ponadto powinno być wykonane z materiału odpornego na wilgoć i umożliwiać zachowanie czystości oraz łatwą dezynfekcję. Idealnym materiałem jest wodoodporne terrarium z PCV, które nie chłonie wilgoci, łatwo się czyści i jest pozbawione porów co nie stwarza przyjaznego dla grzybów i roztoczy środowiska. Znajdziesz tutaj wykonane z PCV terrarium dla żółwia stepowego, które z powodzeniem może zostać wykorzystane również do hodowli gatunków takich jak żółw grecki, żółw lamparci, żółw pustynny i inne żółwie lądowe.

Jakie terrarium dla żółwia stepowego?

Jeżeli szukasz terrarium dla żółwia stepowego zajrzyj pod terrarium dla żółwia stepowego.

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: TER120x80x60BLACK-KIT1

Marka: IMCAGES

ZESTAW Terrarium PCV IMCAGES 120x80x60cm dla Żółwia - CZARNE

Zestaw Wodoodporne Terrarium PCV o wymiarach 120x80x60cm dla ŻółwiaKolor: CZARNYWERSJA: Terrarium 120x80x60cm + Lampa UV 39W + Świetlówka T5 12% UV + Żarówka Grzewcza 50W + Ceramiczny Emiter Ciepła 50W + 2x Uchwyt do żarówki + 2x Osłona Bezpieczeństwa na Żarówki Grzewcze

Cena 3 167,00 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: TER120x80x60WHITE-KIT1

Marka: IMCAGES

ZESTAW Terrarium PCV IMCAGES 120x80x60cm dla Żółwia - BIAŁE

Zestaw Wodoodporne Terrarium PCV o wymiarach 120x80x60cm dla ŻółwiaKolor: BIAŁYWERSJA: Terrarium 120x80x60cm + Lampa UV 39W + Świetlówka T5 12% UV + Żarówka Grzewcza 50W + Ceramiczny Emiter Ciepła 50W + 2x Uchwyt do żarówki + 2x Osłona Bezpieczeństwa na Żarówki Grzewcze

Cena 3 167,00 zł
Więcej
Dostępny

Odpowiedni rozmiar terrarium żółwia stepowego

Żółw stepowy terrarium powinien mieć przede wszystkim przestronne, są to bardzo aktywne zwierzęta, które potrzebują dużo spacerować. Im  większe terrarium dla żółwia tym lepiej. Należy pamiętać, że młode żółwie szybko rosną, warto jest wybrać terrarium “na wyrost”, które wystarczy na dłużej, tym samym ograniczymy wydatki. Minimalne wymiary zbiornika dla jednego dorosłego osobnika powinny wynosić 100x60x50 cm. Materiał na terrarium, powinien być odporny na wilgoć i umożliwiać zachowanie czystości oraz dezynfekcję. Akwarium dla żółwia stepowego wydawać się może dobrym pomysłem, niestety jest ono ciężkie i mocno narażone na stłuczenie, ponadto ciężko znaleźć odpowiednio duży rozmiar.

Temperatura w terrarium dla żółwia stepowego

Żółwie te żyją na jałowych, suchych, skalistych i porośniętych trawami terenach stepów środkowoazjatyckich. Natomiast w norach, w których śpią, zimują i wypoczywają, panuje stosunkowo wysoka wilgotność.  Odpowiednia temperatura w terrarium żółwia stepowego jest ważnym elementem mocno wpływającym na dobre samopoczucie zwierzęcia. W dzień żółwie potrzebują 20-30°C, pod promiennikiem nie więcej niż 35°C, w nocy natomiast należy utrzymywać temperaturę około 18-20°C. Jeśli szukasz promiennika ciepła zajrzyj tutaj promienniki ciepła do terrarium.

Podłoże dla żółwia stepowego

Należy zapewnić gadom odpowiednio grubą warstwę podłoża, w której będą mogły zakopywać się wedle własnych potrzeb. Jako podłoże dla żółwia stepowego najlepiej wykorzystać mieszankę imitującą naturalną stepową glebę. Część zbiornika można wysypać mieszaniną żwiru, piasku i  suchej gleby, w drugiej części można urządzić część trawiastą przy wykorzystaniu naturalnej darni z korzeniami traw i innych roślin. Odpowiednie podłoże znajdziesz tutaj podłoże dla żółwia stepowego.

Co powinno zawierać terrarium dla żółwia stepowego z wyposażeniem?

  • Odpowiednie podłoże
  • Lampa grzewcza 40W lub 60W – czyli lampa z żarówką, która wydziela ciepło (tzw. lustrzanka) np. lampy metalohalogenkowe, in. wyładowcze (HQI). żarówka grzewcza dla zółwia stepowego.
  • Lampa UVB (świetlówka UVB, zwykła lub kompaktowa) –  Dla żółwi lądowych zalecane są świetlówki oznaczonych jako 5.0, 8.0 lub 10.0 widma UV. Żarówka UVB dla żółwia stepowego.
  • Kryjówka – Pamiętajmy, że większość żółwi lubi się chować, kryjówki będzie używał np. jako miejsca snu lub po prostu schowa się w niej w ciągu dnia jeżeli poczuje taką potrzebę.
  • Talerzyk lub płaski kamień itp. na pokarm.
  • Basenik z wodą, z którego żółw będzie mógł pobierać wodę lub zażyć kąpieli.
  • Termometr i higrometr - Umożliwią bieżącą kontrolę temperatury i wilgotności w terrarium.