Wszystkie Bestsellery
Terrarium dla patyczaka

Terrarium dla patyczaka

Patyczaki to łatwe w hodowli i mało wymagające przedstawiciele z rzędu straszyków, które często są polecane początkującym hodowcom. W tej kategorii umieściliśmy plastikowe terraria dla patyczaków, w którym z powodzeniem można hodować patyczaki rogate, patyczaki wietnamskie, patyczaki indyjskie, patyczaki skrzydlate, patyczaki peruwiańskie, patyczaki galijskie czy phasma gigas, straszyki, modliszki i tym podobne.

Plastikowe terrarium dla patyczaka

W czym najlepiej trzymać patyczaki? Plastikowe terrarium nie chłonie wilgoci, łatwo się myje i dezynfekuje co zapobiega rozwojowi pleśni i gromadzeniu się roztoczy wewnątrz. Mikroby i grzyby mogą być groźne dla patyczaków. Wytrzymałe i przede wszystkim lekkie, poręczne terraria plastikowe można łatwo modyfikować, stawiać piętrowo jedno na drugim oraz przewozić bez obawy o stłuczenie.

Jak duże powinno być terrarium dla patyczaka?

Najważniejszym wymiarem terrarium patyczaka jest jego wysokość, która powinna być równa minimum dwukrotności długości patyczaka bez przednich nóg, zalecana jest nawet trzykrotność. Zapewni im to możliwość prawidłowego przejścia wylinki bez uszczerbku na zdrowiu. Samice dorastają do ok.10cm długości i żyją ok. jednego roku, samce dorastają do 7cm. Pozostałe wymiary zależą od ilości owadów przypadających na jeden zbiornik. Dla 3-4 dorosłych patyczaków zaleca się terrarium o wymiarach 35x35x30cm. Dla każdego kolejnego patyczaka trzeba doliczyć co najmniej 1litr pojemności.