Wszystkie Bestsellery
Podłoże dla gekona lamparciego

Podłoże dla gekona lamparciego

W tej kategorii umieściliśmy specjalistyczne podłoże dla Gekonów Lamparcich, które sprawdzą się równie świetnie jako podłoże dla jaszczurek pustynnych innych gatunków. Gekon Lamparci Zamieszkuje pustynne i półpustynne górskie tereny Azji Mniejszej i Środkowej. Naturalnie występuje tam piasek lub skałki. Podłoże do terrarium dla Gekona Lamparciego powinno umożliwiać mu swobodne kopanie oraz nie być zbyt lepkie i wilgotne. Piasek z drobnymi grudkami glinki, iłu lub kamyków będzie odpowiedni do bezpiecznej hodowli.

Jakie Podłoże dla Gekona Lamparciego?

Podłoże dla gekona powinno być dostosowane do jego potrzeb i być przede wszystkim bezpieczne dla naszego gada.

Jako bezpieczne podłoże dla gekona lamparciego, szczególnie w przypadku początkujących hodowców, warto postawić na ścisłe podłoże jak np. mieszanka gliny z piaskiem (sprawdź podłoże dla Gekona z Gliną dostępne w naszej ofercie) lub takie, które w pewnym stopniu może być przez jaszczurkę przetrawione (np. podłoże celulozowe). Można również zastosować granulat kukurydziany, którego zjedzenie dopiero w dużych ilościach może doprowadzić do zaczopowania.

Jaszczurki te maja duże skłonności do podjadania podłoża czego skutkiem może być uszkodzenie lub zaczopowanie układu pokarmowego. Specjalistyczny piasek do terrarium wygląda niezwykle estetycznie i naturalnie, a do tego zachęca mocno jaszczurki do kultywowania naturalnych zachowań takich jak kopanie. Sypki piasek dla Gekona Lamparciego zalecany jest jednak dla bardziej doświadczonych hodowców, którzy są wprawieni w obserwacji zachowań gada i zauważą ewentualne nieprawidłowości. Przy stosowaniu piasku zaleca się wydzielić strefę do spożywania posiłku np. na większym płaskim kamieniu, płytce czy też misce. W naszej ofercie znajdziesz żółty i czerwony piasek do terrarium.

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK2500L

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Chips Kokosowy 2,5 kg 40L GRUBE

Reptiblock Gruby Chips L - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 2,5 kg - 40 L Breederblock - 6/12mm GRUBY Chips

Cena 49,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK2500M

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Włókno Kokosowe ŚREDNI 2,5 kg 40L

Reptiblock Chips Średni - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 2,5 kg - 40L Chips średniej wielkości

Cena 49,99 zł
Więcej
Dostępny

Piasek dla Gekona Lamparciego

Z punktu widzenia hodowli gatunków kopiących, bez względu na to czy są to gatunki pustynne czy nie, najważniejsza jest gradacja podłoża. Piasek naturalnie jest bardzo drobnym podłożem co zapobiega zbrylaniu i szybko przesycha.

Wszystkie podłoża są starannie dobierane, niezależnie od Producenta. Wielu jednak producentów decyduje się także na Opakowania pochodzenia naturalnego np. Podłoże Habistat.  Polecamy zapoznać się z ich ofertą także dla innych gadów takich jak Żółwie czy Gekony.