Wszystkie Bestsellery
Mech torfowiec

Mech torfowiec

W tej kategorii znajdziecie żywy mech torfowiec inaczej zwany mech sphagnum (łac. Sphagnum cristatum), pochodzący z Chile, Indonezji i innych krajów. Jest to mocno poszukiwany, sterylny i grzybobójczy ukorzeniacz do roślin, który może być również stosowany jako dodatek do podłoży dla roślin lub w terrarium.

Sphagnum Moss czyli Mech Torfowy

Suszony mech sphagnum do storczyków, orchidei, roślin owadożernych, do terrarium i wiwarium. Sphagnum Moss mobilizuje korzenie do rozrostu oraz doskonale absorbuje i przetrzymuje wilgoć. Używany jest przez profesjonalnych Bonsaistów do tworzenia sadzonek Bonsai oraz stymulowania roślin do rozrostu korzeni. Sphagnum Moss można wykorzystywać do ściółkowania powierzchni gleby, a także do pokrywania gałęzi i ścian w terrarium celem np. późniejszego posadzenia w nim roślin lub do ozdoby.

W warunkach dużej wilgotności łatwo jest zająć pleśni i grzybom podłoże, dlatego też dobrze jest postawić na podłoże sterylne i grzybobójcze takie jak właśnie mech torfowiec. Mech sphagnum do storczyków nadaje się idealnie dzięki swoim właściwościom retencyjnym i grzybobójczym, ponieważ rośliny te potrzebują stale wilgotnego podłoża.

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: SPHAGR20

Marka: IMCAGES

Torfowiec Sphagnum Moss Pole Ukorzeniacz 20l

Idealny ukorzeniacz i dodatek do podłoża dla roślin, szczególnie do monstery, storczyków, philodendronów, alokazji, roślin tropikalnych i owadożernych, do wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Waga: 20l

Cena 89,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_150

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 12L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 150g PREMIER

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 150g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 12L)

Cena 89,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_500

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 40L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 500g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 500g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 40L)

Cena 199,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: SPHAGR1

Marka: IMCAGES

Torfowiec Sphagnum Moss Pole Ukorzeniacz 1l

Idealny ukorzeniacz i dodatek do podłoża dla roślin, szczególnie do monstery, storczyków, philodendronów, alokazji, roślin tropikalnych i owadożernych, do wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Waga: 1l

Cena 12,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: 74FC-125F4

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 8L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków, do Roślin 100g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 100g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 8L)

Cena 44,99 zł
Więcej
Dostępny

Mech Torfowiec żywy - Właściwości

Żywy Mech torfowiec jest naturalnym i nieocenionym dodatkiem stosowanym w podłożach dla roślin mięsożernych, storczyków i roślin bromeliowatych. W suszonej formie zachowuje wszystkie wspaniałe właściwości, wystarczy go namoczyć. Można dodawać go jako dodatek do torfu, ziemi lub Włókna Kokosowego co stworzy idealne podłoże do ukorzeniania sadzonek, epifitów takich jak orchidea czyli popularny storczyk.  Mech Spagnum Bardzo dobrze chłonie wodę i świetnie utrzymuje wilgotność, jednocześnie nie dopuszczając do przelania rośliny.

Jak wygląda mech torfowiec?

Mech tworzy darnie o blado zielononiebieskiej do żółtobrązowej barwie w stanie wilgotnym. Po przesuszeniu staje się białawy. Ma proste, żółtobrazowe łodyżki o długości ok. 10-30 cm. Liście łodyżkowe języczkowate, prawie płaskie o długości ok 2 mm, liście gałązkowe ułożone dachówkowatoo długości do 2 mm.

Dla ułatwienia przechowywania mech często sprzedawany jest w formie sprasowanych kostek z suszonym Sphagnum. Mech należy umieścić w pojemniku z wodą i pozwolić mu napęcznieć. Do wody można dodać płynny nawóz w dawce odpowiedniej dla danej rośliny. Po napęcznieniu sphagnum jest gotowe do użycia. Przed zastosowaniem należy lekko odcisnąć mech aby pozbyć się nadmiaru wody.

Spotkać się można również z suszonym mchem sprzedawanym w formie niesprasowanej lub z mchem w formie żywej.

Mech Torfowiec gdzie kupić?

Opłacalnie i ekonomicznie jest sprawdzać w sklepach online czy dostępny jest mech sphagnum gdzie kupić go można często w atrakcyjnych cenach.  Stacjonarne sklepy ogrodnicze czy zoologiczne nie zawsze posiadają mech w ofercie. W naszym sklepie oferujemy tylko mech z pewnych źródeł co gwarantuje, że jest sterylny oraz wolny od chorób i szkodników.