Wszystkie Bestsellery
Glina z Piaskiem do Terrarium

Glina z Piaskiem do Terrarium

W tej kategorii znajdziesz piasek z gliną do terrarium marki Habistat, czyli wzorowane na naturalnej kompozycji podłoże spotykane w niektórych regionach pustynnych. Znajdziesz tu podłoże dla gadów pustynnych takie jak podłoże dla Agamy Brodatej oraz podłoże dla Gekona Lamparciego.

Kiedy glina z piaskiem do terrarium będzie lepsza?

Warto pamiętać o tym, że chociaż dany gatunek gada występuje w konkretnym regionie, to sam region może się od siebie miejscami różnić podłożem. Kiedy warto zdecydować się na piasek z domieszką gliny? Tak naprawdę w przypadku większości gadów pustynnych zależy to głównie od preferencji hodowcy i tego do jakiego wizualnego efektu w terrarium dąży. Jeżeli jednak korzystasz z podłoża z samego piasku i zaobserwowałeś, że Twój gad podjada podłoże w nadmiarze przy okazji spożywania posiłku, to w takim przypadku warto przerzucić sie na piasek z glina, które będzie dla niego bezpieczniejsze.

Piasek z gliną to specjalna kompozycja piasku, skalnego kruszywa oraz gliny, charakterystyczna dla danych regionów pustynnych. Dzięki zawartości gliny, po zwilżeniu i ponownym wyschnięciu tworzy twardą i zwartą strukturę, w której można budować naturalne jamki, jaskinie i tunele, a także konstruować ścianki. W przypadku zastosowania samego piasku, kryjówki i tym podobne elementy trzeba wprowadzić do terrarium oddzielnie. Wizualne efekty mogą więc być bardzo różne, ale nasz gad będzie czuł się dobrze w obydwu wydaniach.

Aktywne filtry

Sam Piasek czy Piasek z Gliną?

Piasek to naturalny rodzaj podłoża i wygląda w terrarium naprawdę bardzo estetycznie. Jednak opinie wśród terrarystów dotyczące samego piasku w terrarium są mocno podzielone. Jeżeli decydujemy się na jego użycie w terrarium, warto jest obserwować jaszczurkę, czy nie spożywa go w nadmiernych ilościach podczas spożywania pokarmu lub po prostu w trakcie dnia. Nadmiar piasku w organizmie w skrajnych przypadkach może prowadzić do zaczopowania układu pokarmowego, więc w przypadku podjadania, zalecam zmianę podłoża na inne, na przykład na piasek z gliną. Piasek z Gliną charakteryzuje zwarta konsystencja, co ogranicza przyklejanie się ziaren piasku do pokarmu i pyszczka gada.