Wszystkie Bestsellery
Mech Torfowiec do Storczyków
Mech Torfowiec do Storczyków - Imcages.com

Mech Torfowiec do Storczyków

Mech sphagnum inaczej mech torfowiec (łac. Sphagnum cristatum), pochodzący z Chile, Indonezji i innych krajów jest mocno poszukiwanym dodatkiem do podłoży dla profesjonalistów.

Mech Torfowiec do Storczyków

Sphagnum moss to naturalne, sterylne podłoże wykorzystywane między innymi do uprawy roślin. Mech ten ułatwia ukorzenianie roślin, mobilizuje on korzenie do rozrostu oraz chłonie wilgoć. Szczególnie poleca się stosować mech torfowiec do storczyków, roślin owadożernych czy orchidei. W warunkach dużej wilgotności łatwo jest zająć pleśni i grzybom podłoże, dlatego też dobrze jest postawić na podłoże sterylne i grzybobójcze takie jak właśnie mech torfowiec. Mech sphagnum do storczyków nadaje się idealnie dzięki swoim właściwością retencyjnym i grzybobójczym, ponieważ rośliny te potrzebują wilgotnego podłoża.Jest 9 produktów

Wyświetlanie 1-9 z 9 elementów
Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_500

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 40L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 500g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 500g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 40L)

Cena 249,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_150

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 12L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 150g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 150g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 12L)

Cena 89,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: 74FC-125F4

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 8L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków, do Roślin 100g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 100g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 8L)

Cena 54,99 zł
Więcej
Dostępny

Żywy mech sphagnum do storczyków

Mech sphagnum powoduje wzmocnienie korzeni, polepsza zdrowotność, zwiększa natlenienie roślin oraz wpływa na dobre sadzonkowanie/ukorzenianie. Podłoże to pochłania dużo wody, jednocześnie magazynuje ją przez długi czas, a następnie sukcesywnie oddaje ją roślinom wg ich potrzeb. Jest naturalnym środkiem grzybobójczym (fungicydem). Sphagnum używane jest także w terrariach.

Sphagnum do storczyków jak stosować?

Można dodawać go jako dodatek do torfu, ziemi lub Włókna Kokosowego co stworzy idealne podłoże do ukorzeniania sadzonek, epifitów takich jak orchidea czyli popularny storczyk.  Mech Spagnum Bardzo dobrze chłonie wodę i świetnie utrzymuje wilgotność, jednocześnie nie dopuszczając do przelania rośliny. Mech należy umieścić w pojemniku z wodą i pozwolić mu napęcznieć. Do wody można dodać płynny nawóz w dawce odpowiedniej dla danej rośliny. Po napęcznieniu sphagnum jest gotowe do użycia. Przed zastosowaniem należy lekko odcisnąć mech aby pozbyć się nadmiaru wody.

Śledź nas na Facebooku