Filtrowane według

Gatunek

Gatunek

Wszystkie Bestsellery
Terraria dla gekona lamparciego

Terraria dla gekona lamparciego

Planujesz zakup wymarzonego gada? W takim razie zainwestuj w odpowiednie akcesoria! Jednym z nich jest terrarium dla gekona lamparciego. Jak dobrać je tak, by zwierzę czuło się w nim komfortowo i bezpiecznie? Podpowiadamy!

Aktywne filtry

Terrarium dla gekona lamparciego – nasza oferta

Terrarium dla gekona lamparciego to idealny sposób na cieszenie się obecnością tego gada – nasze propozycje odpowiednie są zarówno dla doświadczonych hodowców, jak i tych, którzy będą hodować swoje pierwsze zwierzę. Stworzenie odpowiedniego środowiska dla gekona wzmacnia jego zdrowie, a jednocześnie wpływa korzystnie na jego samopoczucie. 

Terraria dla zwierząt powinny być przede wszystkim miejscem, w którym poszczególne osobniki mogą realizować swoje naturalne zachowania i rutyny. W naszym sklepie internetowym dostępne są terraria dla gekona, które doskonale nadają się dla tego typu gadów, nawet tych wymagających. W tej kategorii znajdziesz terraria dla gekona lamparciego, czyli obecnie najpopularniejszego gatunku gekona do hodowli domowej. Terraria z PCV dedykowane gekonom lamparcim są wodoodporne, łatwo się czyszczą, nie pleśnieją i doskonale izolują, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz.

Jakie terrarium dla gekona lamparciego?

Kiedy już wiemy, że naszym podopiecznym będzie gekon lamparci, musimy zdecydować: jakie terrarium wybrać? Terrarium gekona lamparciego należy urządzić jako przestrzeń suchą, która będzie odpowiednia dla gatunków zamieszkujących skalne szczeliny i korytarze pod powierzchnią ziemi. 

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne rozmiary takich produktów, dzięki czemu możesz dopasować terrarium do potrzeb Twojego gekona lamparciego. Niezależnie od tego, czy masz młodego gekona, czy dorosłego osobnika, mamy odpowiednią przestrzeń dla każdego z nich. 

Jakie wymiary terrarium wybrać?

Wymiary terrarium dla gekona lamparciego nie są ściśle narzucone. W przypadku jednego gekona lamparciego wystarczające będzie terrarium o wymiarach 60x40x40 cm. Jeśli postanowisz hodować więcej, niż jednego osobnika, wówczas do jednej ze ścian należy doliczyć 20 cm na dodatkowe zwierzę; jeśli zatem chcesz hodować dwa gekony, to rozmiary terrarium powinny wynosić przynajmniej 80x40x40 cm.  

Spraw, aby Twój gekon lamparci czuł się w terrarium komfortowo i bezpiecznie i wybierz coś z naszej oferty!

Jak urządzić terrarium dla gekona lamparciego?

Ten prowadzący nocny tryb życia gad zamieszkuje tereny stepowe oraz zbocza gór Bliskiego Wschodu, gdzie spotykany jest nawet do wysokości 2100 m n. p. m. Występuje w Iranie, Iraku, Turkmenii, Afganistanie, Pakistanie oraz części Indii. Na obszarach występowania tej jaszczurki temperatura latem w ciągu dnia rzadko przekracza 35°C, a zima jest relatywnie ciepła – średnia temperatura to około 15°C. Znając warunki życia gekona lamparciego, należy uzupełnić terrarium tak, by przestrzeń przynajmniej częściowo przypominała jego naturalne środowisko.

Co powinno zawierać terrarium dla gekona? Przede wszystkim:

  • - odpowiednie podłoże — powinno umożliwiać przede wszystkim swobodne kopanie. Odpowiedni do hodowli będzie piasek z drobnymi grudkami glinki, iłu lub kamyków. Najlepsze wyścielenie do terrarium znajdziesz w naszym sklepie internetowym, 
  • - matę grzewczą — zalecana temperatura dla gekona lamparciego w ciągu dnia to 28-30°C, w nocy z kolei nie powinna spadać poniżej 18°C. Mata grzewcza do terrarium dla gekona lamparciego pozwoli na osiągnięcie komfortu termicznego dla gada,
  • - żarówkę grzewczą — z racji tego, że gekony są zwierzętami aktywnymi nocą, nie wymagają żarówek UV, ale jeśli w ciągu dnia przebywają w ciemnych pomieszczeniach, to zwierzęta te powinny być odpowiednio doświetlane.

Warto również dodać, że gekon lamparci wymaga stosunkowo wysokiej wilgotności powietrza, dlatego zaleca się częste zraszanie terrarium – zwłaszcza w okresie zrzucania przez niego skóry. W tym celu można także wyłożyć plastikową pokrywkę czy miskę wilgotnym mchem.

Jako sklep terrarystyczny z wieloletnim doświadczeniem, dostarczamy wszystko, co potrzebne, by zapewnić idealne środowisko dla Twojego gekona lamparciego. Wiesz już, co powinno zawierać terrarium oraz jak wybrać odpowiednią przestrzeń dla Twojego pupila. Najwyższy czas zrobić zakupy! Sprawdź nasze terraria dla zwierząt i wybierz to, co najlepsze.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat hodowli tego gada to sprawdź poradnik: Hodowla Gekona Lamparciego na naszym blogu.