Wszystkie Bestsellery
Linocel / Safe Bedding

Linocel / Safe Bedding

W tej kategorii znajdziesz jedno z najpopularniejszych suchych podłoży dla węży czyli lignocel. Lignocel to naturalne, bezpyłowe podłoże stosowane w laboratoriach. Idealne do hodowli węży takich jak wąż zbożowy, pyton regius itp.  Oferujemy lignocel od marek tj. chipsi snake, Safe Bedding.

Jakie zalety oferuje lignocel?

Podłoże Skutecznie wiąże zapachy, jest miękkie w dotyku, jest całkowicie strawne i higieniczne, odpylone, ma neutralny zapach. Lignocel dobrze chłonie, wiąże odchody, umożliwiają ukrywanie się, kopanie, po rozpakowaniu daje przyjemną woń drewna. Doskonale sprawdzi się do terrarium typu suchego.

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK0550S

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Torf Kokosowy 600g 10L DROBNE

Reptiblock S - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 600g - 10 L Drobny Chips - Gradacja S

Cena 15,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK2500L

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Podłoże Chips Kokosowy 2,5 kg 40L GRUBE

Reptiblock Gruby Chips L - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 2,5 kg - 40 L Breederblock - 6/12mm GRUBY Chips

Cena 49,99 zł
Więcej
Dostępny

Na co uważać stosując lignocel?

Lignocel to odpylone trociny wykonane z drewna drzew iglastych, w związku z czym należy pamiętać, że mogą posiadać miejscami ostrzejsze krawędzie. Należy zachować szczególną ostrożność przy dopuszczaniu, gdyż istnieje szansa na uszkodzenia hemipenisa w lignocelu. Przyklejenie małych elementów podłoża do hemipenisa ciągnie za sobą ryzyko stanu zapalnego. Przy dopuszczeniu lepiej zmienić podłoże na np. ręczniki papierowe lub  włókno kokosowe.