Wszystkie Bestsellery
Karma dla żółwia stepowego

Karma dla żółwia stepowego

Żółw stepowy należy do najbardziej popularnych gadów występujących w hodowlach na świecie. Również w Polsce jest bardzo popularny.
Są to zwierzęta roślinożerne. Pokarm dla żółwia stepowego może być świeży jak i suchy.

Jaki pokarm dla żółwia stepowego

W niewoli karma dla żółwia stepowego powinna być możliwe zbliżona do naturalnej, czyli powinna być bogata w błonnik a uboga w białka, cukry i tłuszcze. W niewoli należy je karmić różnymi roślinami.  Gady te chętnie jedzą:
babkę lancetowatą, koniczynę, cykorię, mniszek lekarski rzeżuchę, wrotycz, krwawnik,rukola  różnorodne trawy. 

Dla zwiększenia różnorodność diety możemy wprowadzić gotową naturalną mieszankę roślin owoców, kwiatów i liści. Jesienią powinniśmy pamiętać o uzupełnieniu diety w rośliny suszone. Dużym udogodnieniem będą gotowe mieszanki suchych roślin np. FlowerBoost w skład jej wchodzą trudne do znalezienia suszone kwiaty i płatki. W razie potrzeby będzie wzmacniała
codzienną dietę żółwia  lub może być dla niego samodzielną  przekąską. W celu uzupełnienia nawodnienia naszego gada  warto sięgnąć po naturalne płatki opuncji.

Aktywne filtry

Co ograniczamy w diecie żółwia

Karma dla żółwia stepowego powinna być zminimalizowana w owoce i warzywa. Gady te bardzo lubią soczyste i słodkie pokarmy, mimo to  powinniśmy im  ograniczyć  te produkty,  mogą one doprowadzić szybko  do problemów zdrowotnych, najczęściej dochodzi  do zaburzenia cyklu wzrostu.  Żółwiom w diecie należy  dostarczać wapń i preparaty witaminowo mineralne.