Wszystkie Bestsellery
Karma dla gekona lamparciego

Karma dla gekona lamparciego

 Gekon lamparci (Eublepharis macularius) jest jedną z najczęściej spotykanych jaszczurek w sklepach zoologicznych. Często jest polecany dla początkującego terrarysty, ze względu na łatwość oswajania, łagodny charakter i ciekawy wygląd. Jest on jaszczurka mięsożerną.  W tej kategorii znajdziemy gotowy do użycia pokarm dla gekona lamparciego  w postaci gęstej pasty, która fakturą i wilgotnością imituje owady.

Karma dla Gekona Lamparciego

Do diety dla gekona lamparciego dobrą ruchomą karmówką będą  karaczany (szare, argentyńskie (dubia), tureckie, zielone), świerszcze (domowe, bananowe, kubańskie)
Należy pamętać żeby ich nie zostawiać w terrarium, dlatego bezpiecznie jest karmić gekona na bieżąco z pęsety. O ile w przypadku uciekających karaczanów nie musimy obawiać się, że pogryzą gekona, to już niezjedzone świerszcze mogą go podgryzać .

 Pokarm dla gekona należy co najmniej raz w tygodniu, wzbogacać preparatami witaminowo-mineralnymi, np Calcium i Witaminy dla Gekona. Jest on najwyższej jakości kompletnym multiwitaminowym proszkiem, bardzo smaczny, odżywczy wzmacniacz zawierający wszystkie niezbędne aminokwasy, witaminy, minerały które pomogą nam utrzymać zwierzęta w zdrowiu.


 

Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: HIA 20606

Marka: HIKARI

Hikari LEOPAGEL - 60g Pokarm dla Gekona Lamparciego dla Jaszczurek Owadożernych

Rewolucyjny, gotowy do użycia pokarm dla jaszczurek owadożernych w postaci gęstej pasty, która fakturą i wilgotnością imituje owady. Bogaty w składniki odżywcze pokarm chętnie podejmowany przez jaszczurki. Pokarm idealny dla: Gekona lamparciego wszystkich jaszczurek  owadożernych Gramatura opakowania: 60g

Cena 35,43 zł
Więcej
Dostępny

Żywy pokarm dla Gekona Lamparciego

Oprócz podstawowych owadów wymienionych wyżej możemy też okazjonalnie podawać inne zwierzęta karmowe. Do takich zwierząt karmowych należą Larwy mola woskowego , gekony przepadają za tymi larwami z powodu ich słodkiego smaku. Można je podawać raz na jakiś czas. Drewnojady  mają wysoką zawartość chityny, która może zalegać w jelitach i doprowadzić do zaczopowania. Mysie oseski  możemy  podać osobnikom niedożywionymi samicom które zniosły jaja. Dlatego te owady nie powinny  być podstawową dietą dla gekona lamparciego  są one zbyt kaloryczne i w dłuższym czasie mogą prowadzić do problemów zdrowotnych.