Wszystkie Bestsellery
Czerwony Piasek do Terrarium
Czerwony Piasek do Terrarium - Imcages.com

Czerwony Piasek do Terrarium

W tej kategorii znajdziesz czerwony piasek do terrarium marki Habistat, czyli naturalny i estetyczny substrat spotykany w niektórych regionach pustynnych. Jest to podłoże dla gadów pustynnych, które nadaje niezwykle ciekawego wyglądu w terrarium, sprawdza się również jako świetny dodatek do gliny terrarystycznej.

Dla jakich Gadów Stosować Czerwony Piasek w Terrarium?

Czerwony piasek świetnie sprawdzi się w terrarium pustynnym np. dla Agamy Brodatej lub Gekona lamparciego i tym podobnym jaszczurkom.  Piasek w terrarium wygląda bardzo estetycznie, zachęca jaszczurki do naturalnych zachowań takich jak kopanie, mogą w nim również składać jaja. Piasek bardzo dobrze przewodzi ciepło

Jest 3 produktów

Wyświetlanie 1-3 z 3 elementów
Aktywne filtry

Czerwony piasek z gliną do terrarium

Warto pamiętać o tym, że chociaż dany gatunek gada występuje w konkretnym regionie, to sam region może się od siebie miejscami różnić podłożem. Kiedy jednak warto zdecydować się na piasek z domieszką gliny? Tak naprawdę w przypadku większości gadów pustynnych zależy to głównie od preferencji hodowcy i tego do jakiego wizualnego efektu w terrarium dąży. Jeżeli jednak korzystasz z podłoża z samego piasku i zaobserwowałeś, że Twój gad podjada podłoże w nadmiarze przy okazji spożywania posiłku, to w takim przypadku warto przerzucić sie na piasek z glina, które będzie dla niego bezpieczniejsze.

Nadmiar piasku w organizmie w skrajnych przypadkach może prowadzić do zaczopowania układu pokarmowego, więc w przypadku podjadania, zalecam zmianę podłoża na inne, na przykład na piasek z gliną lub piasek jadalny dla agamy wytwarzany z czystego Calcium. Piasek z Gliną charakteryzuje zwarta konsystencja, co ogranicza przyklejanie się ziaren piasku do pokarmu i pyszczka gada. Mieszankę czerwonego piasku z gliną w proporcji ok. 1:1 można wykorzystać do budowy ścianek w terrarium, tuneli, jaskiń itp. Jeżeli szukasz gotowego podłoża z gliną zajrzyj tutaj  podłoże dla Agamy Brodatej oraz podłoże dla Gekona Lamparciego.

Śledź nas na Facebooku