Wszystkie Bestsellery
Sphagnum Moss
Sphagnum Moss - Mech Torfowiec - Imcages.com

Sphagnum Moss

W tej kategorii znajdziecie żywy mech torfowiec inaczej zwany sphagnum moss. Oferujemy mech sphagnum pochodzący miedzy innymi z  z Chile, Indonezji czy Nowej Zelandii. Jest to mocno poszukiwany ukorzeniacz do roślin, który może być również stosowany jako dodatek do podłoży dla roślin lub w terrarium. W warunkach dużej wilgotności łatwo jest zająć pleśni i grzybom podłoże, dlatego też dobrze jest postawić na podłoże sterylne i grzybobójcze takie jak właśnie mech torfowiec. Mech sphagnum do storczyków i tym podobnych nadaje się idealnie dzięki swoim właściwością retencyjnym i grzybobójczym.

Spagmoss czyli Sphagnum Moss

Mech Sphagnum "Besgrow" idealnie sprawdzi się do storczyków, orchidei, roślin owadożernych, do terrarium i wiwarium. Sphagnum Moss mobilizuje korzenie do rozrostu oraz doskonale absorbuje i przetrzymuje wilgoć. Sphagnum Moss można wykorzystywać do ściółkowania powierzchni gleby, a także do pokrywania gałęzi i ścian w terrarium celem np. późniejszego posadzenia w nim roślin lub do ozdoby. Żywy Sphagnum Moss jest naturalnym i nieocenionym dodatkiem stosowanym w podłożach dla roślin mięsożernych, storczyków i roślin bromeliowatych. Można dodawać go jako dodatek do torfu, ziemi lub Włókna Kokosowego co stworzy idealne podłoże do ukorzeniania sadzonek, epifitów takich jak orchidea czyli popularny storczyk.Jest 16 produktów

Wyświetlanie 1-16 z 16 elementów
Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: SPHAGR20

Marka: IMCAGES

Torfowiec Sphagnum Moss Pole Ukorzeniacz 20l

Idealny ukorzeniacz i dodatek do podłoża dla roślin, szczególnie do monstery, storczyków, philodendronów, alokazji, roślin tropikalnych i owadożernych, do wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Waga: 20l

Cena 89,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: 74FC-125F4

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 8L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków, do Roślin 100g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 100g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 8L)

Cena 44,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: SPHAGR1

Marka: IMCAGES

Torfowiec Sphagnum Moss Pole Ukorzeniacz 1l

Idealny ukorzeniacz i dodatek do podłoża dla roślin, szczególnie do monstery, storczyków, philodendronów, alokazji, roślin tropikalnych i owadożernych, do wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Waga: 1l

Cena 12,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_150

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 12L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 150g PREMIER

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 150g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 12L)

Cena 89,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_500

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 40L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 500g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 500g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 40L)

Cena 199,99 zł
Więcej
Produkt chwilowo wyczerpany, czas oczekiwania 2 tygodnie

Jak wygląda spagmoss?

Dla ułatwienia przechowywania mech często sprzedawany jest w formie sprasowanych kostek ze Sphagnum jak np. spagmoss besgrow. Mech należy umieścić w pojemniku z wodą i pozwolić mu napęcznieć. Do wody można dodać płynny nawóz w dawce odpowiedniej dla danej rośliny. Po napęcznieniu sphagnum jest gotowe do użycia. Przed zastosowaniem należy lekko odcisnąć mech aby pozbyć się nadmiaru wody. Można również zakupić mech w formie niesprasowanej.

Śledź nas na Facebooku