Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Wszystkie Bestsellery
Sphagnum Moss
Sphagnum Moss | Mech Torfowiec do Ukorzeniania i Orchidei

Sphagnum Moss

W tej kategorii znajdziecie żywy mech torfowiec inaczej zwany sphagnum moss. Oferujemy mech sphagnum pochodzący miedzy innymi z  z Chile, Indonezji czy Nowej Zelandii. Jest to mocno poszukiwany ukorzeniacz do roślin, który może być również stosowany jako dodatek do podłoży dla roślin lub w terrarium. W warunkach dużej wilgotności łatwo jest zająć pleśni i grzybom podłoże, dlatego też dobrze jest postawić na podłoże sterylne i grzybobójcze takie jak właśnie mech torfowiec. Mech sphagnum do storczyków i tym podobnych nadaje się idealnie dzięki swoim właściwością retencyjnym i grzybobójczym.

Spagmoss czyli Sphagnum Moss

Mech sphagnum idealnie sprawdzi się do storczyków, orchidei, roślin owadożernych, do terrarium i wiwarium. Sphagnum Moss mobilizuje korzenie do rozrostu oraz doskonale absorbuje i przetrzymuje wilgoć. Sphagnum Moss można wykorzystywać do ściółkowania powierzchni gleby, a także do pokrywania gałęzi i ścian w terrarium celem np. późniejszego posadzenia w nim roślin lub do ozdoby. Żywy Sphagnum Moss jest naturalnym i nieocenionym dodatkiem stosowanym w podłożach dla roślin mięsożernych, storczyków i roślin bromeliowatych. Można dodawać go jako dodatek do torfu, ziemi lub Włókna Kokosowego co stworzy idealne podłoże do ukorzeniania sadzonek, epifitów takich jak orchidea czyli popularny storczyk.Jest 13 produktów

Wyświetlanie 1-13 z 13 elementów
Aktywne filtry

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_500

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 40L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 500g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 500g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 40L)

Cena 249,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_150

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 12L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 150g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne.Ilość do wyboru: 150g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 12L)

Cena 89,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: 74FC-125F4

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 8L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków, do Roślin 100g

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne. Ilość do wyboru: 100g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 8L)

Cena 54,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: SPHAGZ4500

Marka: IMCAGES

Mech Sphagnum Moss 4,5kg do Terrarium dla Płazów i Gadów

Idealny dla płazów oraz innych zwierząt, które wymagają wysokiej wilgotności. Może być wykorzystywany jako substrat do składania oraz inkubacji jaj. Świetnie sprawdza się tworzenia mieszanek podłoży lub sadzenia roślin epifitycznych. Waga: 4,5kg

Cena 599,99 zł
Więcej
Produkt chwilowo wyczerpany, czas oczekiwania 2 tygodnie

Jak wygląda spagmoss?

Dla ułatwienia przechowywania mech często sprzedawany jest w formie sprasowanych kostek ze Sphagnum jak np. spagmoss besgrow. Mech należy umieścić w pojemniku z wodą i pozwolić mu napęcznieć. Do wody można dodać płynny nawóz w dawce odpowiedniej dla danej rośliny. Po napęcznieniu sphagnum jest gotowe do użycia. Przed zastosowaniem należy lekko odcisnąć mech aby pozbyć się nadmiaru wody. Można również zakupić mech w formie niesprasowanej.

Śledź nas na Facebooku