leksykon terrarystyczny - Litera "D"

Terrarystyka Leksykon - D

To jest leksykon Terrarystyczny. Znajdziesz tu wszystkie kategorie i produkty posegregowane od "A" do "Z". Leksykon jest podzielony na różne kategorie, takie jak: rodzaje terrariów, gatunki zwierząt, techniki hodowlane czy elementy wyposażenia.

Oferujemy szeroki zakres produktów i wskazówek dotyczących pielęgnacji i utrzymania zwierząt oraz tworzenia atrakcyjnych środowisk w terrariach. Możesz eksplorować wiele aspektów tego pasjonującego hobby, których nazwy rozpoczynają się na literę "D"

W leksykonie naszego sklepu litera "D" otwiera fascynujący świat produktów i kategorii na literę "D". Oto kilka kluczowych pojęć rozpoczynających się od tej litery:

  • Dekoracje: W sklepach terrarystycznych znajdziesz różnorodne dekoracje, takie jak kamienie, kory, rośliny sztuczne i tła, które pomogą stworzyć atrakcyjne otoczenie dla twojego terrarium.
  • Dekoracyjne podłoże: Specjalne podłoża dostępne w sklepach terrarystycznych pomagają utrzymać odpowiednią wilgotność i wygląd terrarium
  • Dawkowanie witamin: Sklepy terrarystyczne oferują suplementy witaminowe, które mogą być istotne w diecie zwierząt terrariowych, takich jak jaszczurki i węże.

Leksykon Terrarystyczny - D

Użyj poniższego spisu alfabetycznego aby odszukać to czego potrzebujesz z naszego sklepu terrarystycznego

A | BCDEFGHIJKLŁMNOPRSTUWXYZ | Ż

Frazy na literę "D" związane z naszym sklepem Terrarystycznym

Dafnia - Znana także jako "pulchnica" lub "wodałka", to mikroskopijny organizm wodny z rodziny daphniidae, należącej do skorupiaków z podgromady branchiopoda. dafnie są często spotykane w słodkich wodach, takich jak jeziora, stawy, rowy i rzeki, a także w akwariach i basenach.

Denitryfikacja - Reakcja chemiczna polegająca na redukcji azotanów do azotu.

Detrytus - Organiczny materiał pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, który gromadzi się na dnie ekosystemów wodnych, takich jak rzeki, jeziora, stawy, morskie dna czy akwaria. ten organiczny osad składa się z różnych substancji, w tym z resztek roślin, martwych lub rozkładających się organizmów wodnych, takich jak glony, bakterie, fragmenty roślin wodnych i nie tylko.

Dip - W akwarystyce odnosi się do procesu zanurzania ryb lub roślin akwariowych w specjalnym roztworze lub płynie, aby dokładnie oczyścić je lub dezynfekować przed wprowadzeniem do nowego akwarium lub w celu eliminacji ewentualnych pasożytów lub chorób. proces ten ma na celu zminimalizowanie ryzyka przeniesienia chorób lub szkodników do istniejącego ekosystemu akwarium.

Domek dla Jaszczurek - Schronienie dla jaszczurek wykonane z tworzywa sztucznego np PCV lub naturalnego np skorupa kokosa. Umieszcza się je w Terrarium dla wygody gadów.

Domek dla Owadów z Puszki - Domek dla Owadów z Puszki to pojęcie z branży terrarystycznej lub akwarystycznej oznaczające wykonanie kreatywnych lub amatorskich domków dla owadów używając dowolnych materiałów np puszek.

Domek dla Żółwia - Domek dla Żółwia to specjalny rodzaj struktury, zwykle wykonanej z plastiku lub szkła, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu komfortowego i bezpiecznego środowiska dla żółwi w terrariach lub akwariach.

Dozownik - To urządzenie, które ma za zadanie dostarczać określone substancje lub dodatki do wody akwariowej w kontrolowany sposób. jest to ważne urządzenie w akwarystyce, ponieważ pozwala na precyzyjne zarządzanie parametrami wody i utrzymanie zdrowego środowiska dla ryb i roślin akwariowych.

Dsb - Gruba warstwa mikroskopijnego piasku o głębokości kilku centymetrów pełniąca rolę środowiska, w którym zachodzą procesy utleniania i redukcji chemicznych związków. dsb (ang. deep sand bed) jest cenioną metodą filtracji biologicznej, uważaną za jedną z najskuteczniejszych.

Dymorfizm Płciowy - Różnice w wyglądzie zewnętrznym (morfologii) pomiędzy osobnikami płci męskiej i żeńskiej.

Dysza Zamgławiająca - "Dysza Zamgławiająca" to polskie określenie na urządzenie stosowane w branży terrarystycznej i akwarystycznej, które służy do rozpylania wody w celu utrzymania odpowiedniego poziomu wilgoci w środowisku terrariów lub akwariów.

Dysza Zraszajaca - Pojęcie 'Dysza Zraszajaca' odnosi się do specjalnego rodzaju dyszy emitującej wodę, używanej w paludariach lub terrariach, która tworzy delikatne, mgliste strumienie wody, imitując naturalne środowisko dla gadów i płazów.