Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Wszystkie Bestsellery
 • Tylko online
REPTECH HID Metahalogen UVA UVB z testerem UVI 70W
 • REPTECH HID Metahalogen UVA UVB z testerem UVI 35W
 • Reptech żarówka metahalogenowa do terrarium

REPTECH HID Żarówka Grzewcza Metahalogen UVA UVB + tester UVI

HID035

REPTECH HID Żarówka Grzewcza Metahalogen UVA UVB + tester UVI

Emituje UVA, UVB

Do każdej lampy dodajemy w zestawie tester UVI

Dostępne Moce: 35, 50 i 70W

Moc
158,49 zł
158,49 zł - 169,49 zł
Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość
Dostępny

Opis

REPTECH HID Żarówka Grzewcza Metahalogen UVA UVB + tester UVI

Dostępne Moce: 35, 50 i 70W

Emituje UVA, UVB

gwint e27

Do każdej lampy dodajemy w zestawie tester UVI

Lampa metahalogenowa dla gadów (wyładowcza o dużej intensywności)

Lampy metahalogenowe Reptech HID są obecnie najlepszym rozwiązaniem typu “wszystko w jednym” (all-in-one) dostępnym na rynku. Żarówki te cechuje  oszczędność energii w porównaniu z żarówkami typu MVL, bardziej kompletne spektrum światła i znacznie dłuższa żywotność.

Technologia HID oferuje najbardziej stabilne, a także najtańsze rozwiązanie do dostarczania światła, UVA, UVB i ciepła dla gadów i ptaków. Najwyższej jakości żarówki metahalogenowe RepTech mają żywotność co najmniej 12 miesięcy przy normalnym użytkowaniu oraz stabilny poziom promieniowania UV w długim okresie. Lampy te posiadają zewnętrzne stateczniki, więc do działania potrzebny będzie dodatkowy zespół rozruchowy (balast/statecznik).

Użyj modelu statecznika zaprojektowanego specjalnie dla wymaganej mocy żarówek. 

Lampa może być używana wyłącznie w ceramicznych / porcelanowych gniazdach E27. Lampy metahalogenowe RepTech HID mają zintegrowany odbłyśnik znajdujący się w aluminiowej obudowie. Aluminiowa obudowa lampy redukuje temperaturę żarnika .

Dzięki usprawnieniu przepływu ciepła w lampie spowolniono molekularne zmiany szkła kwarcowego co gwarantuje w dłuższym okresie stabilność wiązki UV.

RepTech emituje światło słoneczne w barwie o uniwersalnej temperaturze 5.200 K. Zbalansowany zakres promieniowania UV, który oferuje HID RepTech, jest niezbędny dla prawidłowej syntezy witaminy D3 przyczyniającej się do prawidłowej gospodarki wapnem (budowa kości) oraz zwiększa sukcesy w hodowli i rozmnażaniu zwierząt.

Niezbędne promienie UV w terrarium

Ptaki i gady, w przeciwieństwie do ludzi posiadają odpowiednie receptory do odbioru zakresu ultrafioletowego. Brak zakresu promieni UV w dostarczanym naszym podopiecznym oświetleniu, jest często bagatelizowany przez opiekunów, ponieważ jak wspomniano człowiek nie potrafi dostrzec tego światła i koncentruje się na oświetleniu w zakresie światła widzialnego dla siebie.

W przypadku gadów ultrafiolet jest niezbędny nie tylko do syntezy witaminy D3, ale pozwala zwierzętom poszukiwać pokarm, rozpoznawać otoczenie i partnerów.

Proszę pamiętać, że zwykle szkło terrarium zatrzymuje wiązki UV i z tego powodu wszystkie żarówki UV muszą znajdować się wewnątrz terrarium. Tylko tak, HID RepTech może zapewnić prawidłową emisję wiązek UV-A oraz UV-B.

Instrukcja obsługi

 • Pierwsze uruchomienie HID RepTech powinno trwać nieprzerwanie minimum 2 godziny ponieważ lampa musi się odpowiednio rozpalić i ustabilizować, dzięki czemu unikniemy uszkodzeń lampy w przyszłości.
 • Przedwczesne wyłączenie HID RepTech podczas pierwszego uruchomienia może zniszczyć żarówkę.
 • Zmiany lampy, stateczników czy innych elementów instalacji powinny być przeprowadzane tylko po odłączeniu układu od zasilania
 • Lampa HID RepTech przeznaczona jest do pracy wyłącznie z zastosowaniem odpowiedniego statecznika elektronicznego (balastu).
 • Jeśli balast został dostarczony z folią ochronną przed użyciem folię należy bezwzględnie usunąć
 • Prosimy nie instalować lampy HID w bezpośrednim sąsiedztwie produktów łatwopalnych
 • Prosimy zapewnić odpowiednią wentylację. Nigdy nie przykrywaj lampy i balastów.
 • Należy stosować oprawki ceramiczne, które wykazują się stabilną pracą przy wysokich temperaturach.
 • W przypadku zaobserwowania nieregularnej pracy lampy należy ją natychmiast usunąć.
 • Dla zapewnienia odpowiedniej jakości emisji promieni UV zalecany maksymalny okres ciągłego użytkowania lampy wynosi około 12 do 14 miesięcy przy normalnym użytkowaniu (8-12 godzin dziennie). Z biegiem czasu stosowania HID RepTech obniża się efektywność promieniowania UV co jest normalne dla tego typu lamp.
 • Nie rekomendujemy użytkowania lamp z termostatami ponieważ częste włączanie i wyłączanie lampy prowadzi do gwałtownego obniżenia trwałości lampy.
 • Zalecany minimalny czas ciągłego oświetlenia wynosi 8 godzin. Skracanie czasu oświetlenia poniżej minimalnego okresu prowadzi do skrócenia przydatności lampy.
 • Intensywność wiązki UV może zmieniać się, podobnie jak w przypadku innych źródeł promieni UV, wraz z wiekiem lampy. Aby zapewnić zwierzętom odpowiedni skład wiązki światła można regularnie badać ich skład za pomocą mierników UVB/UVI.
 • Zalecamy regularną wymianę lamp.

kod: HID035, HID050, HID075

Szczegóły produktu
HID035

Pasuje do Gatunku

Gatunek
Agama Brodata
Dla owadów
Gekon
Kameleon
Płazy
Wąż
Żółw

Specyficzne Referencje

ean13
8718421621156
mpn
HID035
Opinie

Napisz swoją opinię

Panel Grzewczy do Terrarium i Inkubacji 31x21cm 50W

REPTECH HID Żarówka Grzewcza Metahalogen UVA UVB + tester UVI

REPTECH HID Żarówka Grzewcza Metahalogen UVA UVB + tester UVI

Emituje UVA, UVB

Do każdej lampy dodajemy w zestawie tester UVI

Dostępne Moce: 35, 50 i 70W

Napisz swoją opinię
Mogą ci się spodobać
4 Inne produkty w tej samej kategorii
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Nr Referencyjny SKU:: BESGROW_MOSS_150

Marka: Besgrow

Besgrow Spagmoss 12L Nowozelandzki Mech Torfowiec do Storczyków Roślin 150g

Recenzje: 0

Idealne podłoże do storczyków, monstery, roślin tropikalnych i owadożernych, do dekoracji wiwarium i terrarium, hodowli bonsai. Rewelacyjne  podłoże do wilgotnych terrariów i inkubacji jaj. Bardzo dobrze utrzymuje wilgoć, ma wysokie działanie antyseptyczne.Ilość do wyboru: 150g (Objętość po rozprężeniu w wodzie 12L)

Cena 89,99 zł
Więcej
Dostępny

Nr Referencyjny SKU:: PRBLOCK2500L

Marka: Reptiblock

REPTIBLOCK Prasowane Włókno Kokosowe Chips 2,5 kg 40L GRUBE Podłoże

Recenzje: 0

Reptiblock Gruby Chips L - Prasowane Włókno z Kokosa - Odpylone podłoże kokosowe do terrarium klasy PREMIUM  Dla gadów i płazów w postaci chipsów kokosowych. Idealne dla Węża, agamy, kameleona, żółwia, chomika, myszy, gekona i innych jaszczurek i gryzoni oraz jako dodatek do podłoży dla roślin Opakowanie 2,5 kg - 40 L Breederblock - 6/12mm GRUBY Chips

Cena 45,00 zł
Więcej
Dostępny

Śledź nas na Facebooku